https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/sovi-houkani-2
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Soví houkání

11. února 2021 (čtvrtek) 17:30 - 9. března 2021 (úterý) 19:30 Praha
Ostatní

Jedná se již o tradiční akci Lesů hl. Prahy a to konkrétně o 11. ročník. Veřejnost má tak možnost vydat se společně, pod dohledem zkušeného odborníka, do nitra jednotlivých pražských lesů. Pomocí vábniček se pokusíme setkat s nočními obyvateli pražských lesů a to konkrétně se sovami. Ty jsou charakteristické pro svoji noční aktivitu a to především houkáním. Na úvod každé jednotlivé vycházky si společně představíme sovy jako takové. Účastníci tak budou mít možnost dozvědět se čím se živí, proč nejsou slyšet při letu a jak je to s jejich údajnou chytrostí, která je symbolem moudrosti. To vše můžete zjistit na našich večerních výpravách v únoru a březnu. Vycházky si užijí děti i dospělí. Budeme-li mít alespoň trochu štěstí, třeba se s námi dá řeči i takový Kalous ušatý či Puštík obecný a nebo dokonce některý z pražských Výrů velkých.Vše v rámci dodržování covid opatření.
Místa, kam si chodíme se sovami "povídat": Čimický háj, Zookoutek Malá Chuchle, Kunratický les, Zookoutek Kamýk, Satalická obora, Modřanská rokle, Prokopské údolí, Divoká Šárka

Cena za osobu je 50 Kč.

Mnohé termíny byly zrušeny kvůli covidovým opatřenám.

Místo konání | Celá Praha
Pořádá | Lesy hl. m Prahy, https://www.lesypraha.cz Marcel Mergl
e-mail: mergl@lesy-praha.cz  tel: 777 471 372  

Uložit akci do kalendáře
+Google kalendář +iCal export

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist