https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/spoluprace-s-mikroby-na-zahrade-3
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Spolupráce s mikroby na zahradě

28. srpna 2021 (sobota) 09:00 - 16:00 Praha (Praha 4)
Konference, workshopy a semináře

Zahradníci odjakživa věděli, že má-li být půda přirozeně úrodná, musí být plná organických látek a života. Ale co se v půdě přesně děje a jak funguje síť vztahů mezi mikroorganismy, drobnými půdními živočichy a pěstovanými rostlinami, to vědci zjišťují teprve v posledních desetiletích. V zahradničení jde o horkou novinku!

V kurzu se naučíte zkoumat půdu, lapat a pozorovat půdní živáčky a houby, připravovat si komposty a čaje „bakteriální“ a „houbové“ povahy a pracovat s nimi. Ty „bakteriální“ podporují zeleninu a jednoletky, ty „houbové“ spíše dřeviny a trvalky. Dále probereme i práci s mykorhizními houbami a s efektivními mikroorganismy (EM).

Každý účastník kurzu dostane 30stránková skripta s recepty a návody, která vám umožní hned začít s pokusy na vlastní zahrádce.

Kurz vychází především z publikace Teaming with Microbes, The Organic Gardener’s Guide to the Soil Food Web (Spolupráce s mikroby, průvodce ekozahradníka půdní potravní sítí) autorů Jeffa Lowenfelse a Wayne Lewise, ale také z vlastní praxe lektorky a z dalších pramenů.

Místo konání | Sousedská klubovna, Bohúňova 13, Jižní Město
Pořádá | Městská permakultura, https://www.mestskapermakultura.cz Eva Hauserová
e-mail: evahauserova@gmail.com  tel: 737537393  

Uložit akci do kalendáře
+Google kalendář +iCal export

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist