https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/strom-jako-biotop-v-arboristicke-praxi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Strom jako biotop v arboristické praxi

3. února 2022 (čtvrtek) 08:30 - 12:30 Praha
Konference, workshopy a semináře, Online akce, webináře

Stromolezectví ve prospěch ochrany přírody se věnuje rakouský stromolezec Stefan Knöpfer a jeho přednáška je věnována právě ochraně zvláště chráněných druhů živočichů při arboristických zásazích. Podělí se o své zkušenosti s ochranou živočichů vázaných na staré stromy, ať už jde o plánovanou a preventivní ochranu, nebo o speciální zásahy a záchranu náhodně objevených živočichů během kácení. Přednáška obsahuje seznámení s evropskou legislativou, popis habitatů a jejich obyvatel, ale i specifika ochrany a specializované zásahy ve stromolezectví, jako např. rigging dutiny i s jejími obyvateli.

Mgr. Eva Cepáková, Ph.D. | Obnova pražské Stromovky s ohledem na výskyt netopýrů a dalších chráněných živočichů – Přednáška ukazuje příklad dlouhodobé spolupráce úřadu (Magistrát hl. m. Prahy) s odbornými organizacemi zabývajícími se ochranou netopýrů, ptáků a hmyzu při plánování a realizaci kácení a ošetřování stromů v parku. Prezentovány jsou jednotlivé kroky od včasného průzkumu přes šetrné způsoby kácení po poskytování náhradních úkrytů, ale i komplexní úpravy parku a jejich význam pro biodiverzitu. Česká společnost pro ochranu netopýrů je partnerem webináře.

Pořádá | společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu, https://szkt.cz/
Související odkazy: https://szkt.cz/workshop/strom-jako-biotop-v-arbop(...)

Uložit akci do kalendáře
+Google kalendář +iCal export

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist