https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/strom-pro-zivot-zivot-pro-strom-2021
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Strom pro život – život pro strom 2021

21. září 2021 (úterý) - 24. září 2021 (pátek) Praha (Praha 1)
Konference, workshopy a semináře

Dovolujeme si vás pozvat na 20. ročník národní arboristické konference STROM PRO ŽIVOT – ŽIVOT PRO STROM s podtitulem „Zahradnické základy pro pokročilé“

První den se sejdeme v sále při přednáškách v tradiční prezenční formě: Letošní ročník bude věnován zdánlivě banálním tématům: Jak zasadit strom? Jak ostříhat strom po výsadbě? Příklady stromů sázených do betonových hrobečků, zalévaných asfaltem či zhutněným mlatem i nekonečné diskuze o tom, zda je strom po výsadbě ohrožen více nedostatkem vody, nebo růstových hormonů, ukazují, že to zas až tak jednoduché není.

V další části programu vám bude představen nově vznikající Městský standard uličních stromořadí hlavního města Prahy z úhlu pohledu jeho tvůrců i zadavatelů. Jedná se o důležitý dokument pro koncepční tvorbu uličních stromořadí v Praze, může být ale velkou inspirací i pro ostatní města.

V programu nebude chybět představení studentských prací ani aktuality z dotačních programů a související legislativy.

Druhý den bude věnován praktickým příkladům vylepšení stanoviště stromů v nejaktuálnějších projektech. Účastníci budou mít možnost navštívit tři různé lokality v různých fázích vývoje s odborným výkladem.

V dalších dvou dnech si vyslechnete dvě odborné přednášky zahraničních expertů z pohodlí domova nebo kanceláře.

Akce se koná pod záštitou Ministerstva životního prostředí.

Místo konání | Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, Václavské náměstí 833/31, 11000 Praha 1 - Nové Město, Česko
Pořádá | společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu, https://szkt.cz/
Související odkazy: https://szkt.cz/workshop/strom-2021

Uložit akci do kalendáře
+Google kalendář +iCal export

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist