https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/tyden-lesu-dablicky-haj
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Týden lesů - Ďáblický háj

16. května 2018 (středa) 09:00 - 17. května 2018 (čtvrtek) 13:00 Praha
Festivaly a slavnosti, Tábory, výlety a pobytové akce, Ostatní
Akce o lese a lesnictví. Lesníci se spolu s dětmi vydají na tzv. lesní stezku se stanovišti, na které během jednoho dopoledne projdou staletým životem stromu - od semínka po židli. Společně budou sázet, měřit, hledat v lesnických mapách, ale také zkoušet vybavení dřevorubce nebo poznávat obyvatele lesa. Na vlastní kůži si vyzkouší práci lidí, kteří se o les starají: naučí se, jak se sází malé stromky, čím se měří les a jak o něj správně pečovat. Zjistí, že lýkožrout není velký jako slon, ale dokáže způsobit obrovské škody, že motorová pila je, stejně jako oheň, dobrý sluha, ale zlý pán a spoustu dalších zajímavých informací.

Akce je určená pro předem přihlášené školní skupiny.
Místo konání | Praha, Ďáblický háj. Dáblický háj.
Pořádá | Lesy hl. m. Prahy, http://www.lesypraha.cz Štěpán Makrlík
e-mail: makrlik@lesy-praha.cz  tel.: 777 358 375  

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist