https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/v-centru-pozornosti-sidliste-jizni-mesto
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V centru pozornosti: sídliště Jižní Město

25. dubna 2019 (čtvrtek) 17:15 - 19:00 Praha
Přednášky a diskuse, Tábory, výlety a pobytové akce, Ostatní
Komentovaná procházka a přednáška Jižní Město je jedním z největších a také nejzajímavějších sídlišť v Praze. Jeho obraz jako katastrofického staveniště z filmu Panelstory (1979) ovlivnil chápání sídlišť na dlouhé roky dopředu. To je však jen jeden z možných pohledů na sídliště. Zveme vás na procházku a přednášku o jeho architektuře a minulosti s kunsthistoričkou Michaelou Janečkovou a historikem Michalem Kurzem. Komentovanou procházku začneme na stanici metra Opatov a přímo v terénu si ukážeme, jaké historické dědictví může představovat sídlištní výstavba. Na procházku pak naváže přednáška Michaely Janečkové o vývoji sídliště a závěrečná diskuse. Jak spolu souvisí výstavba metra a sídliště Jižní Město? A jak minulost může ovlivňovat současnost a budoucnost života na sídlišti? Hosté: Michal Kurz (Filozofická fakulta UK), Michaela Jehlíková Janečková (Vysoká škola uměleckoprůmyslová, Paneláci.cz.). Moderuje: Václav Sixta (Dějepis pro 21. století, ÚSTR). Z akce bude pořízen audiovizuální záznam, který bude zveřejněn.
Program:
17:15 sraz nad eskalátory ve stanici metra Opatov (17:30 odchází komentovaná procházka do knihovny)
18:10 začíná přednáška v pobočce Městské knihovny Praha - Opatov
Vstupné zdarma.
Místo konání | Městská knihovna v Praze - pobočka Opatov Opatovská 1754/14, Praha 11
Pořádá |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž příroděPražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist