https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/veda-ve-zlutem-kontejneru
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Věda ve žlutém kontejneru

15. dubna 2019 (pondělí) 19:00 - 20:30 Praha
Přednášky a diskuse
Městská knihovna v Praze uvádí přednášku ve spolupráci s British Council
Ve žlutém kontejneru začíná svět plastového odpadu. Na první pohled je úplně ošklivě obyčejný, ale už na ten druhý zjistíme, že do něj sypeme podivuhodné věci. Hned při prvním kroku tímto světem narazíme na pojmy jako plast, polymer, aditivum, plnivo. Při druhém kroku na nás vybafne polymerace, viskoelasticita, lisování, atd. Na konci pak čeká neodvratnost degradace, nevábnost skládky či horko spalovny.
Špičkovým průvodcem světem plastů je vítěz FameLab 2011 v ČR Michal Babič, který názorně a zábavně vysvětlí smysl třídění a dalšího zpracování plastového odpadu i vliv technologických, ekologických a ekonomických faktorů, který tento proces ovlivňují.
Přednáší Ing. Michal Babič, Ph.D. z Ústavu makromolekulární chemie AV ČR
Vstupné: 80,-
Místo konání | Ústřední městská knihovna v Praze Mariánské náměstí 98/1 Praha 1 - Malý sál
Pořádá | Městská knihovna v Praze, https://www.mlp.cz

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž příroděPražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist