https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/vedeni-prirodovednych-expedic-s-detmi-2
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Vedení přírodovědných expedic s dětmi

13. října 2018 (sobota) 10:00 - 15:00 Jihomoravský kraj
Konference a semináře
Asociace lesních mateřských škol pořádá další cyklus úspěšných přírodovědných expedic pro pedagogy mateřských škol. Jejich cílem je rozvíjet přírodovědnou gramotnost pedagogů v předškolních zařízeních tak, aby dokázali odborně vyhledávat a didakticky využít základní zástupce biotické složky prostřední v rámci integrovaných bloků vlastního vzdělávacího programu.
Pracovníci s dětmi si osvojí přírodovědné expedic tak, aby je pak sami mohli připravit pro děti. Přírodovědné expedice pro pedagogy rozvíjí:
- dovednosti pro manipulaci s přírodními prvky při práci s dětmi;
- přírodovědné znalosti základního rozsahu principů integrované tematické výuky (např. roční období, složky přírody);
- dovednosti pro pobyt v přírodě tzv. za každého počasí;
- znalost základních bezpečnostních pravidel při botanicko-zoologických expedicích s dětmi.

Magdaléna Dobromila Staňková a Klára Krchňavá:
Byliny a jejich využití v domácnosti
13. 10. 2018 od 10.00 do 15.00 hod.

Říjnová expedice se zaměří na lesní a jiné plané byliny, podzimní plody, jejich užití v kuchyni a domácí kosmetice i při první pomoci v přírodě. Jak si vyrobit bylinná vína a fermentované limonády předvede host Radim Řehák. Nebudou chybět hry a aktivity podporující všímavost dětí k přírodě, dovednost orientace v přírodě a schopnost používat smysly v přírodě.

Expedice budou vedeny zážitkovou metodou, tak, aby jej účastníci mohli uplatňovat ve své praxi s dětmi. Zážitková složka expedic bude zahrnovat také rozvoj schopností pro pobyt v přírodě, zejména umět se dobře vybavit a odhadnout možnosti dané vnějšími podmínkami a mírou vlastní zdatnosti. Prostřednictvím zážitku je podporována pozornost, vnitřní motivace, poznávání hranic vlastních schopností, kooperace ve skupině. Expedici povede tandem odbornic, jedna Vám představí svět bylin, s druhou se zaměříte na didaktickou stránku.

Přihlásit se mohou všichni vzdělavatelé předškolních dětí. Expedice jsou podpořeny z rozpočtu Jihomoravského kraje a pro účastníky jsou zdarma.
Místo konání | DLK Stromík, Brno - venkov Hostěnická 626, Pozořice
Pořádá | Asociace lesních MŠ, http://www.lesnims.cz/vzdelavani/prirodovedne-expedice.html Martina Dvořáková
e-mail: martina.dvorakova@lesnims.cz  tel.: 604569166  
Související odkazy: http://www.lesnims.cz/vzdelavani/prirodovedne-expe(...)

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist