https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/virtual-city-walks-praha-new-york-city-historicka-litinova-ctvrt-2
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Virtual City Walks: New York City - Historická litinová čtvrť

20. února 2021 (sobota) 18:00 Praha
Online akce, webináře

AIA New York I Center for Architecture
Newyorská čtvrť SoHo (zkratka South of Houston Street) má dlouhou historii inspirativních a kreativních newyorských komunit. Dnes jsou tytéž lofty, v nichž v 50. letech 20. století sídlily výrobní závody, domovem fotografických studií, módních ateliérů a výtvarných galerií. Přidejte se k Arthurovi Plattovi z centra AIA New York I Center for Architecture a vydejte se na tuto virtuální procházku, která se zaměřuje na průlomové změny ve stavební prefabrikaci v 19. století, na tvrdé bitvy o ochranu památek, adaptaci výrobních „loftů“ do uměleckých prostor a soudobý půvab SoHo pro luxusní bydlení a maloobchod. Prohlídka zahrnuje Haughwout Building (mistrovské litinové dílo od Johna P. Gaynora a Daniela D. Badgera, 1857); Little Singer Building (Ernest Flagg, 1904); 101 Spring Street (obydlí a studio Donalda Judda, návrh Nicholas Whyte v roce 1870; autor renovace Architecture Research Office, 2010) a XOCO 325 (DDG, 2016), pozoruhodnou moderní stavbu, která se ladně zařadila do proslulé čtvrti. Na konci prohlídky prozkoumáme význam čtvrti SoHo jako udržitelného modelu pro svět po COVIDu.
Prohlídku povede Arthur Platt, AIA v anglickém jazyce.

Virtual City Walks: International Edition

Centrum architektury a městského plánování ve spolupráci s dalšími pěti centry zaměřenými na architekturu, v Chicagu, Bostonu, New York City a Los Angeles, vám společně přinášejí virtuální procházky po svých městech. Zavítáme na nejznámější místa a odhalíme překvapivé historické i současné budovy. Projděte si s námi vždy v sobotu večer a seznamte se s odborníky na architekturu s místními průvodci, kteří svá města znají nejlépe.

Tuto šestidílnou sérii sponzoruje the Association of Architecture Organizations (AAO), ve spolupráci s partnery programu: Danish Architecture Center (DAC), Chicago Architecture Center (CAC), CAMP (Centrum architektury a městského plánování), Boston By Foot, AIA New York/Center for Architecture a Los Angeles Conservancy.

Všechny procházky se uskuteční online přes Zoom a vstupenky lze zakoupit pouze jako balíček všech šesti měst.
Vždy v sobotu od 23. ledna do 27. února 2021 / 18:00 – 19:00 (středoevropský čas, CET)
Vstupenky ZDE. (60 USD - standard; 48 USD - pro členy AAO)

Pořádá | CAMP - centrum architektury a městského plánování, http://praha.camp/
Související odkazy: http://praha.camp/program/5ff30f81d6a1d02e68676117(...)

Uložit akci do kalendáře
+Google kalendář +iCal export

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist