https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/virtual-city-walks-praha-stare-se-potkava-s-novym
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Virtual City Walks: Praha - Staré se potkává s novým

13. února 2021 (sobota) 18:00 Praha
Online akce, webináře

Centrum architektury a městského plánování (CAMP)
V Praze si renesanční a barokní klenoty mírumilovně potřásají rukou s modernistickou, brutalistní a soudobou architekturou. Připojte se k Adamu Gebrianovi, kritikovi architektury z Centra architektury a městského plánování (CAMP), na této virtuální prohlídce překvapivých zákoutí Prahy. Začneme návštěvou Národního muzeum v budově bývalého Federálního shromáždění, původně budova burzy (Jaroslav Rössler, 1928) a později sídlo komunistického parlamentu. Navštívíme barokní palác Špork z 18. století, jenž prošel dvěma radikálními rekonstrukcemi (Josef Gočár, 20. léta 20. st., a Stanislav Fiala, 2017) a podél nábřeží prozkoumáme galerie a kavárny uvnitř starých kruhových ledáren (Petr Janda, 2019). Prohlídka končí v ústředí organizace CAMP v modernistické krychli ve stínu gotického kláštera.
Prohlídku povede Adam Gebrian.Virtual City Walks: International Edition

Centrum architektury a městského plánování ve spolupráci s dalšími pěti centry zaměřenými na architekturu, v Chicagu, Bostonu, New York City a Los Angeles, vám společně přinášejí virtuální procházky po svých městech. Zavítáme na nejznámější místa a odhalíme překvapivé historické i současné budovy. Projděte si s námi vždy v sobotu večer a seznamte se s odborníky na architekturu s místními průvodci, kteří svá města znají nejlépe.

Tuto šestidílnou sérii sponzoruje the Association of Architecture Organizations (AAO), ve spolupráci s partnery programu: Danish Architecture Center (DAC), Chicago Architecture Center (CAC), CAMP (Centrum architektury a městského plánování), Boston By Foot, AIA New York/Center for Architecture a Los Angeles Conservancy.

Všechny procházky se uskuteční online přes Zoom a vstupenky lze zakoupit pouze jako balíček všech šesti měst.
Vždy v sobotu od 23. ledna do 27. února 2021 / 18:00 – 19:00 (středoevropský čas, CET)
Vstupenky ZDE. (60 USD - standard; 48 USD - pro členy AAO)

Pořádá | CAMP - centrum architektury a městského plánování, http://praha.camp/
Související odkazy: http://praha.camp/program/5ff30e7bd6a1d02e68676115(...)

Uložit akci do kalendáře
+Google kalendář +iCal export

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist