https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/vyrobte-si-vlastnorucne-mydlo
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Vyrobte si vlastnoručně mýdlo

24. ledna 2022 (pondělí) 18:00 - 21:00 Praha (Praha 8)
Dílny a workshopy

Naučte se vyrobit vlastní přírodní bylinné mýdlo.

Zajímají Vás bylinky a jejich účinky? Rády se hýčkáte rostlinnou kosmetikou? Záleží Vám na tom, z čeho je kosmetika, kterou používáte, složená? Chcete ovlivnit její složení? Nevyhovuje Vám nabídka v obchodech? Nebo jen ráda experimentujete a baví Vás nové věci?

Přidejte se k našemu kurzu, kde se dozvíte mnoho bylinkách a výrobě domácího mýdla. Seznámíte se s běžnými i luxusními surovinami*, osvojíte si základní technologické postupy. Přímo z kurzu si odnesete vlastní výrobek.

Na kurzu Probereme suroviny, pomůcky a procesy výroby mýdla studenou i teplou cestou *Podíváme se na rizika a bezpečnost při výrobě mýdla * Naučíte se pracovat s mýdlovou kalkulačkou * Vyrobíte si vlastní mýdlo procesem za studena *

Z kurzu si odnesete: znalosti a cca 0,7 kg vlastnoručně vyrobeného, ovoněného a nazdobeného mýdla

Mýdlo bude ještě asi 3 měsíce zrát, pak se z něj může stát skvělý vánoční dárek!

Cena kurzu: 1200,- // délka trvání 3 hodiny, cena zahrnuje veškerý materiál pro výrobu, pomůcky, obaly a malé občerstvení
Kdy a kde: 24.1.2021 // 18-21h // Za Poříčskou bránou 8, Praha 8
Registrace na: https://www.odruzenky.cz/objedn%C3%A1vka

*Používané suroviny na kurzech: Na kurzech pracujeme podle sezony s čerstvými i sušenými bylinami. Jako základ pro bylinkové masti a balzámy slouží bambucké máslo, dále používáme jako nosné oleje mandlový, olivový a slunečnicový. Z dalších olejů jsou to arganový, jojobový, meruňkový, konopný, squalane a olej z pšeničných klíčků. Vůni výrobkům dodávají esenciální oleje, k emulgaci používáme včelí vosk. Z dalších surovin je k dispozici kakaové máslo, kokosový olej, glycerin, alkohol, bílý jíl, mořská sůl, hedvábný protein, mléčná a ovesná bílkovina, kofein a další.

Místo konání | Za Poříčskou bránou 284/7
Pořádá | Z pokoje do pokoje, https://www.zpokojedopokoje.cz e-mail: chci@zpokojedopokoje.cz 
Související odkazy: https://www.zpokojedopokoje.cz/kalendar-akci/mydlo(...)

Uložit akci do kalendáře
+Google kalendář +iCal export

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist