https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/z-ameriky-do-nasi-kuchyne-uzitkove-rostliny-noveho-sveta
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Z Ameriky do naší kuchyně – užitkové rostliny Nového světa

18. srpna 2018 (sobota) 14:00 - 16:00 Praha
Konference a semináře, Výstavy a veletrhy
Seznamte se s užitkovými rostlinami Nového světa během komentované prohlídky s kurátorkou Klárou Lorencovou. Venkovní expozice - sraz u pokladny v ul. K Pazderkám (Severní část areálu venkovních expozic) 18.8.2018 ve 14.00 a 16.00 h.Na „indiánském políčku“, které společně navštívíme, jsme vysadili plodiny z Jižní, Střední a částečně i Severní Ameriky. Povíme si o rostlinách, které domorodí obyvatelé užívali jako zrniny nebo je pěstovali pro škrobnaté hlízy, a ukážeme si i méně známé plodové zeleniny, olejniny, léčivky či koření!

Bavlník, tabák, podzemnice, oka, jakon a melok i mnoho dalších zajímavých plodin k vidění při komentované prohlídce v areálu Sever!
Místo konání | Praha. Botanická zahrada hl. m. Prahy, Nádvorní 134.
Pořádá | Botanická zahradahl. m. Prahy, https://www.botanicka.cz e-mail: info@botanicka.cz 
Související odkazy: https://www.botanicka.cz/hlavni-stranka/aktualni-a(...) https://www.botanicka.cz/hlavni-stranka/aktualni-a(...)

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist