https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/zivot-v-postkolonii
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Život v postkolonii

21. května 2019 (úterý) 19:00 - 20:30 Praha
Přednášky a diskuse
PODOBY SUBSAHARSKÉ AFRIKY

Jak jsme viděli v předcházejících částech cyklu o Subsaharské Africe, její národy si prošli, spíše přetrpěli, řadu období, jež byly úzce spojeny jednak s imperialistickým a následně kapitalistickým vývojem evropských mocností. Sledovali jsem, jak se otrokářství propsalo do koloniální éry, jak se z koloniálních politik zrodil antikoloniální boj (umělecký ale i opravdová ozbrojená povstání) a nakonec jak se naděje a představy o svobodě mnoha afrických národů rozplynuly v diktátorských režimech nastolených po dekolonizace. Avšak historie se nezastavila ve slepé uličce, africké státy a národy stále bojují za svou svobodu a vývoj i přes neustálou třebaže tzv. stínovou přítomnost západních zemí, problémy, které Afriku trápí již mnoho desetiletí. Jak takový nerovnaný běh událostí na jednom kontinentě mohl ovlivnit jeho společnosti? Jak dnes vypadá tzv. Francouzská západní Afrika či Zlatonosné pobřeží. Ty a další problémy se pokusíme přiblížit a vysvětlit během čtvrtého večera z cyklu přednášek o Africe.
Přednáší Mgr. Vojtěch Šarše
Cena 40,-
Místo konání | Ústřední městská knihovna v Praze Mariánské náměstí 98/1 Praha 1 - Malý sál
Pořádá | Městská knihovna v Praze, https://www.mlp.cz

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist