https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/zne-v-pralese-2
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Žně v Pralese

3. srpna 2019 (sobota) 09:00 - 13:00 Praha
Ostatní
Žně jsou vrcholem každé pěstitelské sezóny – zemědělec sklízí plody své celoroční práce a péče. Nejinak je tomu i v Pralese, kde zaměstnanci Lesů hl. m. Prahy na jaře zaseli obilné pole a po celou dobu kontrolovali, jak obilí roste a dozrává. A vy se můžete tohoto vrcholu sezony zúčastnit a užít si žně jako za dávných časů. Před samotným kosením se návštěvníci dozví, jak se správně naklepává kosa, a pak se všichni společně pustí do práce. Posečené obilí na polích se sváže do snopů a z nich se vytvoří panáky, které obilí ochrání před škůdci a vlivy počasí. Pro znavené žence bude přichystané odpočinkové místo pod jedním ze stanů, kde mohou načerpat energii, napít se a také se dozvědět zajímavosti o žních.
Místo konání | Ekocentrum Prales, horní areál u obilného pole Mladoboleslavská 953, 197 00 Praha, Kbely
Pořádá | Lesy hl. m. Prahy, https://www.lhmp.cz/ Kateřina Swólová
e-mail: swolova@lesy-praha.cz  tel.: 778 716 582  

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Setkání s přírodou

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist