https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/volby-do-ps-v-hornim-jiretine-a-jeho-nebourani?add_disc=1&parent_id=7b2d52544e4cae7d9f228397d674e823
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Jarmila Křížová: Volby do PS v Horním Jiřetíně a jeho nebourání

31.5.2010
Výsledky se zcela a naprosto diametrálně liší od zbytku republiky. Tady u nás to vlastně bylo zcela jednoznačné referendum, jehož výsledkem je názor drtivé většiny lidí pro zachování limitů. Čili NEBOURÁNÍ!!!
 
Jak jinak vysvětlit přesvědčivé vítězství stran, které mají tuto skutečnost přímo ve svých volebních programech a většina z nich i odpis zásob uhlí pod námi.
SZ - 20,51%
VV - 18,6%
ODS - 9,49%
TOP 09 - 7,19%

Proti nim pak stojí strany, které by nás naopak rády srovnaly se zemí, tedy spíš poslaly do těžební jámy pod zem.
ČSSD - 18,5%
KSČM - 12,5%
Navíc si myslím, že Horní Jiřetín a a Černice by nebyly ve jménu uhlí zdaleka poslední, které by byly obětovány. Jistě by to byl zajímavý precedent v případě uhlí v Beskydech. A našly by se jistě i další...reklama

Jarmila Křížová
Autorka je obyvatelkou Horního Jiřetína
tisknout poslat
 twitter
Ekolist.cz nabízí v rubrice Názory a komentáře prostor pro otevřenou diskuzi. V žádném případě ale nejsou zde publikované texty názorem Ekolistu nebo jeho vydavatele, nýbrž jen a pouze názorem autora daného textu. Svůj názor nám můžete poslat na ekolist@ekolist.cz.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist