https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/video-o-prinosech-skolni-vyuky-v-prirode-se-siri-jako-lavina?fbclid=IwAR2eSqaiokOO2x4qWVhTvGrybtIrrBex_m0sRqVyuipwQ8aG1NxXnfQTxHs
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Video o přínosech školní výuky v přírodě se šíří jako lavina

23.1.2019 12:55 | PRAHA (Ekolist.cz)
Nemohli bychom se učit venku?
Nemohli bychom se učit venku?
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Do nového roku vstoupil projekt Učíme se venku videoklipem Také si to pamatujete?, který vizuální formou upozorňuje na rozdíl v motivaci dětí při běžné frontální výuce ve třídě a při výuce venku. Video sklízí na sociálních sítích nečekanou odezvu, když ho za krátkou dobu shlédlo přes 70 tisíc lidí. Informuje o tom Jakub Havel z organizace Tereza.
 

Iniciativa Učíme se venku, za kterou stojí vzdělávací centrum Tereza a dalších více než dvacet spolupracujících a podporujících organizací, vstoupila do dalšího roku. Především učitelům na základních, ale i středních a mateřských školách chce přinášet více praktických tipů, inspirace i zkušeností odjinud, které jim pomohou překonávat počáteční bariéry při rozšiřování podílu venkovní výuky při běžném vyučování.

Projekt Učíme se venku získal v loňském roce i hlavní odbornou cenu Eduína za inovace ve vzdělávání. Za tu dobu získal tisíce příznivců, ale hlavně celou řadu učitelů, kteří se rozhodli zařadit pravidelné učení venku do své pedagogické praxe.

Začátkem roku vydalo Ministerstvo životního prostředí publikaci Tajemství školy za školou. Jejím autorem je Petr Daniš, který se více než 15 let věnuje problematice vzdělávání dětí, a který také stál u vzniku iniciativy Učíme s venku. Kniha shrnuje přínosy venkovní výuky pro děti i učitele, uvádí nejčastější překážky a zároveň i osvědčené tipy, jak zavádět učení venku. Čerpá přitom i z mnoha zdrojů a zkušeností ze zahraničí.

Učitelé, kteří mají zájem se o učení venku dozvědět více, mohou sledovat stránky a sociální sítě Učíme se venku. V příštích týdnech a měsících slibují autoři vydání dalších publikací a souhrnných lekcí pro venkovní výuku pro většinu předmětů prvního stupně základních škol, které budou k dispozici volně ke stažení.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist