https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/firma-dostala-od-cizp-za-nepovoleny-odber-vody-pokutu-820.000-kc
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Firma dostala od ČIŽP za nepovolený odběr vody pokutu 820.000 Kč

13.12.2019 00:07 | PŘEROV (ČTK)
Pokutu 820.000 korun uložila Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) společnosti Moravamalt, která se v Brodku u Přerova zabývá výrobou pivovarnického sladu a bez povolení odebírala podzemní vodu. / Ilustrační foto
Pokutu 820.000 korun uložila Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) společnosti Moravamalt, která se v Brodku u Přerova zabývá výrobou pivovarnického sladu a bez povolení odebírala podzemní vodu. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Pokutu 820.000 korun uložila Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) společnosti Moravamalt, která se v Brodku u Přerova zabývá výrobou pivovarnického sladu a bez povolení odebírala podzemní vodu. "Pokuta je od 26. listopadu pravomocná," řekla včera mluvčí ČIŽP Radka Nastoupilová. Novinářům se zatím nepodařilo získat vyjádření společnosti Moravamalt.
 

Firma Moravamalt podle Nastoupilové čerpá podzemní vodu z vrtu a studny ve svém výrobním areálu. Inspektoři zjistili, že od loňského června do letošního dubna bez platného povolení odebrala celkem 41.001 metrů krychlových vody.

"Výše sankce je u tohoto typu přestupku stanovována výpočtem v zákonném rozmezí 15 až 70 korun za metry krychlový odebraných podzemních vod. Po zvážení polehčujících a přitěžujících okolností jsme stanovili sazbu 20 korun za jeden metr krychlový nedovoleně odebraných vod," uvedl ředitel oblastního inspektorátu ČIŽP v Olomouci Radek Pallós.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist