https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/centrum-pro-vsechny-v-jizbicich-letos-podruhe-ozije-dobrovolnictvim
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Centrum pro všechny v Jizbicích letos podruhé ožije dobrovolnictvím

20. srpna 2020 | INEX - Sdružení dobrovolných aktivit
Autor: Daniela Senčáková, tel: +421949262709
20. srpna až 1. září budou dobrovolníci a dobrovolnice v Jizbicích připravovat a organizovat druhý turnus letního tábora, tentokrát pro mládež a dospělé (15-28 let) se zdravotním postižením. Mezinárodní dobrovolnický projekt, takzvaný workcamp, se koná ve spolupráci nevládních organizací Centrum pro všechny a INEX – Sdružení dobrovolných aktivit. Centrum pro všechny letos slaví 15 let pořádání volnočasových aktivit a letních táborů pro děti a mládež se zdravotním postižením i bez něj.

Na začátku se dobrovolníci rozdělí do skupin, takže každý bude mít určeno, v jaké je skupině a o které účastníky se stará. Kromě manuální práce spojené s přípravou workcampu boudou mít dobrovolníci během prvního týdne přednášku o autismu a seminář o metodách práce s mládeží se zdravotním postižením. Společně s asistenty proběhne několik teambuildingových aktivit.

Kromě práce na dobrovolníky čeká i týden zábavy a výletů, které si můžou samostatně naplánovat. Přiblíží si také slavného českého autora Bohumila Hrabala, který se narodil v Nymburku – můžou navštívit jeho rodný dům nebo si prohlédnout filmy natočené na základě jeho románů.

Tento turnus se od předchozího (13. srpna až 25. srpna) liší zejména ve věkovém rozpětí účastníků tábora. Většina je už dospělá a tábor navštěvuje již dlouhé roky. „Na tábor se všichni moc těší a jsou rádi, že nakonec i přes všechny problémy proběhne. Z důvodu celosvětové pandemie virusu COVID-19 se bohužel omezil počet dobrovolníků ze zahraničí. I tak ovšem věříme, že akce bude přínosná nejen pro naše účastníky ale i pro širokou veřejnost, která je vstřícné vítaná,“ říká Daniela Senčáková, vedoucí workcampu.

Nezisková organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy (krátkodobé mezinárodní dobrovolnické projekty), které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí.

Z důvodu rizika šíření koronaviru se INEX letos zaměřil na lokální úroveň. V současnosti má INEX společně s partnerskými neziskovými organizacemi, spolky a obcemi na letošní letní sezónu připraveno téměř 30 workcampů po celém území České republiky.

Fotografie k použití (snímky z loňského workcampu v Jizbicích):
https://drive.google.com/drive/folders/1Yw_-14S31EUeEghCkfDFdbUXyZ8tpPS-?usp=sharing
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist