Barbara Tesařová "> Dětský koutek po zimě opět otevírá své brány veřejnosti a zahajuje svou 67. sezónu. - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/detsky-koutek-po-zime-opet-otevira-sve-brany-verejnosti-a-zahajuje-svou-67.sezonu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Zoo Liberec: Dětský koutek po zimě opět otevírá své brány veřejnosti a zahajuje svou 67. sezónu.

19. dubna 2022 | Zoo Liberec
Autor: Barbara Tesařová, tel: 778 717 788
Zítra, ve středu 20. dubna, se Dětský koutek v Lidových sadech téměř po půl roce opět otevře veřejnosti. Během každoroční zimní uzávěry prošel kompletní rekonstrukcí asfaltových komunikací i dopadových ploch pod herními prvky a v průběhu letošního roku v areálu také dojde k celkové opravě vodních fontán.

„Jedná se o první velkou a dobře viditelnou proměnu, kterou určitě rodiče s dětmi přivítají. Dětský koutek si pamatují i lidé dnes již dlouho dospělí a vodí tam i své děti. Zasloužil si modernizaci a my v ní budeme pokračovat“, říká Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Letošní rok to bude již 67. sezóna, kdy Dětský koutek v Lidových sadech slouží dětem. Jako každý rok se návštěvníci mohou těšit na oblíbené ruské kolo, historický vláček z roku 1971, vzduchovou trampolínu i všechny tradiční prolézačky, klouzačky, houpačky, které prošly v průběhu uzávěry revitalizací. Novinkou pro letošní rok jsou zbrusu nové asfaltové komunikace na dopravním hřišti i bezpečné dopadové povrchy pod herními prvky. Do začátku letních prázdnin projdou kompletní rekonstrukcí také vodní fontány.

Na děti dále ve svém opraveném výběhu čeká i sedmihlavé stádo koz kamerunských včetně jejich dvou letošních mláďat.

„Velice nás těší, že i po téměř sedmdesáti letech je Dětský koutek stále oblíbeným výletním cílem mnoha nejen libereckých rodin. Jen v minulém roce jeho branami prošlo celkem 22.631 návštěvníků. K jeho dlouholeté tradici cítíme obrovský respekt a každým rokem pracujeme na jeho zvelebování. Pevně doufám, že to veřejnost ocení a koutek se stane vyhledávanou atrakcí i pro další generace“, dodává Vladimíra Štrynclová, vedoucí Kulturního a společenského střediska Lidové sady.

„V průběhu následujících let bychom v Dětském koutku také rádi vybudovali nové bistro, které by více odpovídalo aktuálním gastronomickým trendům a poptávce. V plánu je i nová voliéra pro andulky vlnkované nebo výstavba opičí lanové dráhy pro menší děti,“ dodává ředitel Zoo Liberec.

V případě hezkého počasí je Dětský koutek otevřen každý den včetně víkendů od 09.00 do 18.00 (květen, září, říjen), v červnu, červenci a srpnu pak do 19.00. Za celodenní vstupenku s možností opustit areál v průběhu dne děti od 2 let zaplatí 60 Kč a jejich dospělý doprovod 30 Kč.
Barbara Tesařová, tel: 778 717 788
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist