Petr Ďásek "> Festival ProTibet - 22. ročník - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/festival-protibet-22.rocnik
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MOST ProTibet, o.p.s.: Festival ProTibet - 22. ročník

11. února 2023 | MOST ProTibet, o.p.s.
Autor: Petr Ďásek
AŽ ZAŘVE LEV
Originální středověká road movie Jana E. Svatoše. Ve filmu se potkává jeden z nejvýznamnějších českých králů s poutníkem Odorikem neboli bratrem Oldřichem, který jako první Evropan navštívil Tibet. Oba mají mnoho společného. Jednomu ukradli autorství nejslavnějšího cestopisu té doby, druhému království v srdci Evropy.
ZAKÁZANOU KRAJINOU
Na začátku dvacátého století se Francouzka Alexandra David Neel rozhodla procestovat “Zakázanou zemi věčného sněhu”, která byla v té době neprodyšně uzavřena cizincům. V přestrojení za žebračku na svaté pouti pronikla na odlehlá divoká místa, mnohdy jako první člověk bílé rasy, a přinesla o nich zprávy ve svých pozoruhodných cestopisech.
HIMÁLAJSKÉ CENTRUM
PhDr. Zuzana Ondomišiová přenáší Himálajským centrem kousek Tibetu do české kotliny. Dozvíte se informace o činnosti centra, o společnosti Potala a o aktuálním dění v Tibetu.
PIVOVAR JAČÍ KRÁL
Beseda s Maximem Nesázalem nejen o tom, jak v Tibetu vznikal nejvýše položený pivovar světa. Aneb další české prvenství v Zemi sněhu.
NOVINÁŘEM V ČÍNĚ
Beseda s českým novinářem Tomášem Etzlerem, který připravil v Číně během sedmi let přes 500 reportáží a živých vstupů. Dozvíte se, jak v nejlidnatější zemi světa žijí běžní lidé, čemu v totalitní Číně čelí novináři a další osobní zážitky.
SÚTRA SRDCE A KVANTOVÁ FYZIKA
Nejznámější buddhistická sútra a kvantová teorie, která od základu změnila pohled na náš svět. Ing. Radim Chytka se ptá - lze mezi touto západní logikou a východní moudrostí buddhismu najít most?
DAR NENÍ VĚC, ALE SPOLEČENSKÝ VZTAH
Setkání dárců a příznivců organizace MOST ProTibet o.p.s. Ředitelka o.p.s. Ing. Jana Ďásková seznámí příchozí s nejnovějšími zprávami z „Malého Tibetu“, kam se zástupci organizace vydali po dvouleté covidové přestávce. Zároveň se budou moci osobně seznámit lidé, jejichž dary pomáhají dětem a starým Tibeťanům v indickém exilu.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist