https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/soutez-premena-odpadu-na-zdroje-je-otevrena-vsem-zajemcum-az-do-15.dubna
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MPO ČR: Soutěž Přeměna odpadů na zdroje je otevřena všem zájemcům až do 15. dubna

20. března 2019 | MPO ČR
Již třetí ročník soutěže Ministerstva průmyslu a obchodu „Přeměna odpadů na zdroje“ je v plném proudu. Má za cíl motivovat zejména podnikatele, živnostníky, města a obce a také studenty a žáky všech stupňů škol ke kreativitě a vynalézavosti při opětovném zhodnocení materiálů a výrobků, které ukončily svoji životnost.

Mohou tak dát těmto vysloužilým předmětům šanci na druhý život, aby ve formě druhotné suroviny nebo nového výrobku byly i nadále k užitku.

„Dlouhodobým cílem Ministerstva průmyslu a obchodu je motivovat zejména podnikatele ve všech výrobních odvětví a v sektoru stavebnictví, představitele měst a obcí, pedagogy všech vzdělávacích zařízení a další odbornou i občanskou veřejnost, k pozitivnímu přístupu k výrobkům a materiálům vyrobeným z druhotných surovin. Šíření osvěty je cestou, jak oslovit a poskytnout informace o oběhovém hospodářství co nejvíce lidem,“ uvádí ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková.

Jako v minulých ročnících soutěže i v tomto 3. ročníku lze soutěžit v některé ze sedmi kategorií. Na vítěze čekají zajímavé ceny. Od ročního kurzu nástavbového vysokoškolského studia celoživotního vzdělávání v oblasti oběhového hospodářství až po zážitkové ceny v obdobném rozsahu jako ve 2. ročníku.

Vítězné i nominované projekty a díla přihlášená do soutěže budou prezentovány na odborných konferencích a seminářích, budou zveřejněna na webových stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu, mediálních i odborných partnerů soutěže a budou tvořit hlavní část Katalogu z 3. ročníku soutěže.

Přihlášení do soutěže je jednoduché, stačí vyplnit on-line přihlášku na adrese: https://druhotnasurovina.mpo.cz v termínu do 15. dubna 2019.

Vítězové budou slavnostně vyhlášeni a oceněni ve Valdštejnském paláci v historických prostorách Senátu ČR 6. června 2019. Podrobnosti o každé ze sedmi kategorií a další informace najdete na webu soutěže.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist