Vratislav Kopačka "> Společnost Air Products podporuje start Vodíkové strategie České republiky - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/spolecnost-air-products-podporuje-start-vodikove-strategie-ceske-republiky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Air Products: Společnost Air Products podporuje start Vodíkové strategie České republiky

19. července 2021 | Air Products
Autor: Vratislav Kopačka, tel: 775991656
Air Products se na této akci připojila ke klíčovým mezinárodním i domácím a vládním institucím, včetně Evropské komise, Hydrogen Europe Assembly, Ministerstva průmyslu
a obchodu ČR, jakož i korporacím, mezinárodním organizacím, výzkumným ústavům, pilotním projektům měst a investorům, aby si vyměnili poznatky a diskutovali o způsobech a příležitostech, jak může Česká republika dosáhnout svých environmentálních cílů.

Společnost Air Products se zavázala k dlouhodobé spolupráci s místními partnery
a podporuje tak vizi české vlády o čistém, nízkouhlíkovém, bezpečném a efektivním moderním energetickém systému. Zejména se zaměřením na dodávky obnovitelného vodíku a rozvoj nízkouhlíkových dodavatelských řetězců a sítě čerpacích stanic, které dodávají obnovitelný vodík pro mobilitu.

"Je nám ctí, že se můžeme účastnit této akce, která je pro Českou republiku velkým milníkem na její cestě k čistší energetické budoucnosti," komentoval představení vodíkové strategie Vlastimil Pavlíček, generální ředitel společnosti
Air Products Česká republika. "Vodík jako pilíř čisté energie bude hrát klíčovou roli v tom, aby vláda mohla realizovat další vývoj výroby a spotřeby energie pro lepší životní prostředí,” doplnil Vlastimil Pavlíček.

Strategie společnosti Air Products být lídrem v oblasti vodíku pro mobilitu a poskytovat svým zákazníkům nejbezpečnější a nejspolehlivější čistou energii ukazuje jasný soulad s cíli české vlády. Společnost disponuje finanční kapacitou, technologickým know-how, inovativní vodíkovou technologií a talentem, které jí umožňují úspěšně podporovat země, jež se zavázaly rozvíjet společnost s nulovými emisemi a přinášet svým regionům přímou hodnotu ekologické udržitelnosti.

Air Products má více než 60 let zkušeností s vodíkovými technologiemi a vlastní rozsáhlé patentové portfolio v oblasti vodíkových technologií. Společnost se podílela na více než 250 projektech čerpání vodíku ve 20 zemích a její čerpací technologie provedou více než
1 500 000 natankování vodíku ročně.


"Pokud chceme dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2050, musíme do transformace hospodářství nutně zahrnout využití nízkouhlíkového vodíku hlavně pro mobilitu a průmyslové procesy, které nelze elektrifikovat. Vývoj a výroba vodíkových technologií a potřebné infrastruktury podpoří ekonomický růst a posunou nás k inovativní ekonomice s vysokou přidanou hodnotou," uvedl Petr Mervart, zmocněnec ministra průmyslu a obchodu pro vodíkové technologie, některé důvody, proč ministerstvo věnuje vodíkové strategii mimořádnou pozornost.


*Lídr v oblasti vodíku pro mobilitu
Inovace pro budoucnost
Společnost Air Products má více než 60 let zkušeností s vodíkem a stojí v čele vývoje vodíkových energetických technologií. Zaujala vedoucí postavení ve vývoji vodíkových technologií pro mobilitu, které poskytují spolehlivou energii a zanechávají čistou vodu jako jediný vedlejší produkt výroby elektřiny. Jako lídr v oblasti vodíkové mobility a technologie vodíkového tankování poskytuje řešení čisté energie s nulovými emisemi pro vlaky, nákladní automobily, lodě, vysokozdvižné vozíky a osobní automobily.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist