Gabriela Reitingerová "> Spolek OIŽP informuje občany o rizicích jaderné energie - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/spolek-oizp-informuje-obcany-o-rizicich-jaderne-energie
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

OIŽP - Občanská iniciativa pro ochranu životního prostředí: Spolek OIŽP informuje občany o rizicích jaderné energie

Ekologický spolek OIŽP bude během dnešního odpoledne a večera k dispozici občanům města České Budějovice s informacemi ohledně negativních dopadů jaderné energetiky na člověka a životní prostředí a ohledně dalších rizik, které jsou spjaté s využíváním jaderné energie.

Členové spolku se budou v ulicích jiho české metropole pohybovat v maskách Mikuláše a čerta, dětem budou rozdávat sladkosti a perníčky a jejich rodiče budou informovat o negativních důsledcích využívání jaderné energetiky, které můžeme aktuálně sledovat ve válkou ohrožených jaderných elektrárnách na Ukrajině, především v záporožské jaderné elektrárně, kde mají tamní energetici a přítomní zástupci Mezinárodní agentury pro jadernou bezpečnost plné ruce práce s tím, aby v důsledku četných poškození jaderného zařízení v rámci zde probíhajících bojů předešli rozsáhlé jaderné nehodě. I v posledních týdnech musely být chlazeny tamní jaderné reaktory několikrát pouze z rezervních dieselgenerátorů, což je opravdu již krajní, pouze dočasné a poslední řešení vzniklé krizové situace.

„Válka na Ukrajině nám jasně ukazuje, jaké nebezpečí s sebou nese i běžný provoz jaderných elektráren v době války, jaké ohrožení pro široké okolí by mohly jaderné reaktory v případě svého poškození představovat. Za těchto okolností je zcela zcestné připravovat stavbu další jaderných bloků v České republice a zbytečně tak vystavovat obyvatele naší země dalším možným bezpečnostním rizikům,“ prohlásila Gabriela Reitingerová ze spolku OIŽP.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist