https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/PR-spolecnost-rema-system-a.s.neceli-zadnym-zalobam-kvuli-financim-provozovatelu-solaru
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

PR článek

Společnost REMA Systém, a.s. nečelí žádným žalobám kvůli financím provozovatelů solárů

9.6.2022 09:20 (REMA Systém)
Mísa z recyklovaného elektroodpadu
Mísa z recyklovaného elektroodpadu
Zdroj | REMA Systém
Dne 9. května 2022 byl uveřejněn na stránkách ekolist.cz článek s titulkem "Kolektivní systém REMA čelí žalobám kvůli financím provozovatelů solárů". Pod označením Kolektivní systém REMA si čtenář představí i společnost REMA Systém a.s., která je rovněž, jako v článku uvedená společnost REMA PV Systém, a.s., kolektivním systémem, ale jde o odlišnou a samostatnou právnickou osobu. Autor článku tak ve vztahu ke společnosti REMA Systém, a.s. uvedl nepravdivé informace o tom, že kolektivní systém REMA čelí žalobám kvůli financím provozovatelů solárů a že se někteří provozovatelé solárních elektráren obávají toho, že z kolektivního systému bylo vyvedeno téměř 250 milionů korun. Dále autor článku uvedl, že z veřejně dostupných účetních rozvah firmy je patrné, že od roku 2018 jsou peníze přesouvány do kapitoly dlouhodobých pohledávek a případ řeší Ministerstvo životního prostředí.
 
Společnost REMA Systém, a.s. nečelí žádným obavám či snad žalobám souvisejícími s financemi provozovatelů solárů. Vůči REMA Systém, a.s. nevedou provozovatelé solárů ani jiné osoby soudní řízení, kterého by se, i jen okrajově, mělo týkat vyvedení 250 miliónů korun (či jiné částky).

Společnost REMA Systém, a.s. rovněž na svých účtech od roku 2018 nikterak nepřesouvala peníze do kapitoly dlouhodobých pohledávek a uvedené jednání tak ani neřešilo a řešit nemohlo Ministerstvo životního prostředí.

REMA Systém, a.s.
reklama

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist