https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/botanicke-zahrady-zustavaji-na-rozdil-od-zoo-otevreny?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
reklama
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Botanické zahrady zůstávají na rozdíl od zoo otevřené

9.10.2020 12:58 | TEPLICE (ČTK)
Riziko šíření koronavirové nákazy je ve specifických podmínkách skleníků minimální.
Riziko šíření koronavirové nákazy je ve specifických podmínkách skleníků minimální.
Foto | Jan Šatoplet / Ekolist.cz
Botanická zahrada v Teplicích zůstává otevřena. Nevztahuje se na ni stejně jako na další botanické zahrady v zemi vládní opatření proti šíření covidu-19. Například zoologické zahrady musely dnes na zatím 14 dní zavřít. Riziko šíření koronavirové nákazy je ve specifických podmínkách skleníků minimální, řekl ČTK ředitel zahrady Petr Šíla.
 

Ve výstavních sklenících, kde je vlhko a teplo, jsou podmínky podle něj natolik specifické, že je zde minimální riziko šíření nákazy. "Přesto zůstávají v platnosti vládní epidemiologická nařízení, tedy pravidlo 3R: roušky, ruce, rozestupy," uvedl Šíla.

Venkovní expozice i vnitřní skleníky jsou otevřeny každý den kromě pondělí od 9 do 17 hodin.

Botanická zahrada byla kvůli vládním opatřením uzavřena více než dva měsíce na jaře. V kontaktu se snažila být zahrada s návštěvníky i během uzavření. Na facebooku zveřejňovala pravidelně výuková videa a fotografie sbírek rostlin z celého světa. Lidé tak mohli prostřednictví sociální sítě sledovat průběh jara v zahradě.


reklama

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

reklama

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist