https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/cinsky-obdivovatel-ledovcu-asi-zemrel-padem-do-ledove-vody?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
reklama
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Čínský obdivovatel ledovců asi zemřel pádem do ledové vody

2.1.2021 00:26 | PEKING (ČTK)
Wang se proslavil svými fotografiemi ledovců, které publikoval na sociálních sítí. V poslední době také poukazoval na následky změn klimatu na rychlost tání ledovců. Ilustrační obrázek
Wang se proslavil svými fotografiemi ledovců, které publikoval na sociálních sítí. V poslední době také poukazoval na následky změn klimatu na rychlost tání ledovců. Ilustrační obrázek
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Známý čínský obdivovatel ledovců Wang Čchiang-ťun zřejmě zemřel pří pádu do ledové vody, když fotografoval vodopády v Tibetu. O případě informoval zpravodajský server BBC News. Wang se proslavil svými fotografiemi ledovců, které publikoval na sociálních sítí. V poslední době také poukazoval na následky změn klimatu na rychlost tání ledovců.
reklama

 

Záchranáři sice stále tělo třicetiletého muže nenašli, naděje na přežití jsou podle nich velice nízké. Podle záchranářů je pravděpodobné, že Wangovo tělo bylo staženo pod ledovou kru. Podle nich je proto "takřka nemožné", aby přežil, uvedli čínskému deníku Global Times.

Wang zmizel 20. prosince, kdy pořizoval snímky jednoho ledovcového vodopádu v Tibetu. Na čínských sociálních médiích se objevily záběry, na kterých je vidět, že muž ztratil rovnováhu v blízkosti vodopádu.


reklama

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

reklama

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama
reklama

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist