https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/do-scitani-zvirat-v-taborske-zoo-se-zapojilo-nekolik-set-navstevniku?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
reklama
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Do sčítání zvířat v táborské zoo se zapojilo několik set návštěvníků

17.7.2022 00:28 | TÁBOR (ČTK)
Zájem lidí byl výrazně vyšší než v loňském premiérovém ročníku sčítání.
Zájem lidí byl výrazně vyšší než v loňském premiérovém ročníku sčítání.
Foto | Xzuzana / Wikimedia Commons
Několik set návštěvníků se v sobotu zapojilo v táborské zoologické zahradě do sčítání zvířat. Zájem lidí byl výrazně vyšší než v loňském premiérovém ročníku. Výsledky sčítání jednotlivých návštěvníků se výrazně lišily. ČTK to řekl mluvčí táborské zoo Filip Sušanka.
 

"Někteří lidé napočítali 50 kusů zvířat, jiní se dostali až k šesti stovkám," uvedl Sušanka. Ve skutečnosti žije v zoo o něco méně než 400 zvířat. Sušanka uvedl, že v zoologické zahradě vědí, jaký je početní stav fauny. "Ale chtěli jsme lidi přilákat a zapojit je. Návštěvnost a zájem nás velmi mile překvapily," uvedl mluvčí táborské zoo.

Sušanka řekl, že spočítat zvířata v zoo pouhým okem není pro lidi zcela snadné. "Podobně jako v obchodech i u nás musíme čas od času udělat pořádnou inventuru. Na rozdíl od obchodů nezavíráme, ale naopak přivítáme každou pomoc. Spočítat všechna neposedná zvířata, která nevydrží ani chvíli na jednom místě, není nic jednoduchého," řekl.

Zoo Tábor vznikla v květnu 2015 poté, co ji od insolvenčního správce koupil pražský developer a biolog Evžen Korec. Zachránil ji před likvidací a rozprodejem zvířat. Areál má rozlohu deset hektarů a je největší zoologickou zahradou na jihu Čech. V zoo žije přes téměř 80 druhů zvířat a ročně ji navštíví více než 80 000 lidí.


reklama

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

reklama

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist