https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/dvojice-ceskych-turistu-jez-sbira-odpadky-na-ulicich-sklizi-v-hondurasu-obdiv?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
reklama
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Dvojice českých turistů, jež sbírá odpadky na ulicích, sklízí v Hondurasu obdiv

4.6.2022 01:17 | TEGUCIGALPA (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Dvojice českých turistů, která v zahraničí sbírá odpadky na ulicích, vzbudila v Hondurasu podivení i obdiv místních obyvatel. Informuje o tom místní tisk. Videa ze svých úklidů na cestách Michaela a Jiří zveřejňují na sociálních sítích. K jejich iniciativě se v sobotu připojí i starosta honduraské metropole Jorge Aldana.
 

Česká dvojice říká, že chce procestovat svět a spolu s místními obyvateli přispět k čistší planetě. Jejich iniciativa vznikla v roce 2020 ve Španělsku; v posledních měsících pár pobývá hlavně v Jižní a Střední Americe.

Do Hondurasu dvojice dorazila minulý týden a hned první den nasbírala přes pět kilo odpadu. Jejich počínání podle tisku vyvolalo mezi obyvateli hlavního města údiv i zájem. "Od lidí jsme dostali mnoho vzkazů, že se k nám chtějí připojit," řekl Jiří. Dvojice tak na sobotu svolala uklízecí akci, kterou podpořila i místní radnice.

Michaela a Jiří zveřejňují svá videa hlavně na síti TikTok, kde některá z nich mají i stovky tisíc zhlédnutí. Svojí iniciativou chtějí upozornit na znečištění, které způsobují PET láhve, tašky na jedno použití či cigaretové nedopalky.


reklama

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

reklama

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama
reklama

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist