https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/firma-provozujici-hotel-v-beskydech-dostala-pokutu-240.000-kc
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Firma provozující hotel v Beskydech dostala pokutu 240.000 Kč

5.2.2020 00:22 (ČTK)
Firma Sepetná provozující hotel a penzion v obci Ostravice v Beskydech dostala pokutu 240.000 korun za nelegální odběr vody.
Firma Sepetná provozující hotel a penzion v obci Ostravice v Beskydech dostala pokutu 240.000 korun za nelegální odběr vody.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | ČIŽP
Firma Sepetná provozující hotel a penzion v obci Ostravice v Beskydech dostala pokutu 240.000 korun za nelegální odběr vody. Limit podle představitelů ostravské pobočky České inspekce životního prostředí překročila za tři roky o 3400 metrů krychlových. Řekla to mluvčí inspekce Radka Nastoupilová. Vyjádření společnosti se zjišťuje.
 

Kontroloři ČIŽP se zaměřili na nakládání s vodami v rekreačním centru Sepetná, a to v hotelu, bungalovech a relaxačním centru, v penzionu Sluníčko a chatě Měsíček. "Společnost měla rozhodnutím Městského úřadu Frýdlant nad Ostravicí povoleno odebrat ze studny, která je umístěná na pozemku v katastrálním území Staré Hamry, maximálně 5880 metrů krychlových podzemních vod ročně. V letech 2016, 2017 a 2018 tento roční limit překročila a za tříleté období tak odčerpala navíc 3433 metrů krychlových," řekl ředitel ostravského inspektorátu ČIŽP Karel Kozubek.

Firma Sepetná se proti pokutě odvolala. Ministerstvo životního prostředí ale odvolání zamítlo a pokutu potvrdilo.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Jan Šimůnek

5.2.2020 14:49
Už se to diskutovalo jinde, ale problém spočívá v tom, že tyhle formy fungují od Vánoc do března a zbytek roku žádnou vodu neodebírají.
Odpovědět
PD

Patrik Darda

5.2.2020 20:18
Trochu počítání. Poplatek za vodu odebranou ze studny se platí pouze při odběru nad 6000 m3/rok. Poplatek je 2kč popř. 3kč dle užití. Staré Hamry mají limit 5880m3. Při ceně vodného pro běžného spotřebitele od SMVAK 47,27 kč/m3 je cena pouze za nadlimitní odběr cca 162 000kč. Částka pro firmu při ceně 3kč/m3 je cca 10 300kč. Při cenách ubytování v resortu Sepetná je pokuta za chvilku zpátky. Vlk se nažral a koza zůstala celá.


Odpovědět
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist