https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/hasici-likviduji-na-okraji-prahy-pozar-pole?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=denni-tisk
reklama
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Hasiči likvidovali na okraji Prahy požár pole Aktualizováno

1.8.2020 16:57 | PRAHA (ČTK)
Několik hasičských jednotek dnes odpoledne likvidovalo v Praze Ďáblicích požár pole, oheň spálil plochu až o rozloze 300 krát 1000 metrů. Jeden člověk byl při tom popálen. Škoda na poli byla vyčíslena na 120 000 korun a příčinou bylo neprokázané zavinění cizí osobou. ČTK to sdělily mluvčí hasičů Kateřina Suchánská a záchranné služby Jana Poštová.
 

K požáru pole u Řepné ulice byli hasiči přivoláni před 16:00 a zhruba o hodinu později jej měli pod kontrolu.

Podle původních informací hasiči vyjeli k požáru pole o rozsahu 200 krát 100 metrů, nakonec ale oheň zasáhl výrazně větší plochu, podle Suchánské posekané i neposekané části pole. Na hašení se podíleli hasiči ze sedmi stanic a vojenská jednotka z nedalekého kbelského letiště.

"Pro jednu osobu si velitel zásahu zavolal záchrannou službu," informovali hasiči. Podle Poštové si záchranáři převzali popáleného muže, byl ale při vědomí. Na twitteru později uvedla, že osmadvacetiletý muž utrpěl drobné popáleniny na nohách, záchranáři jej na místě ošetřili a po podepsání negativního reverzu nechali na místě.

Pro Prahu stejně jako pro další kraje v severozápadní polovině Čech platí do odvolání upozornění meteorologů na nebezpečí vzniku požárů. Důvodem jsou vysoké teploty a trvající sucho. Pražský magistrát v reakci na to zakázal v hlavním městě rozdělávání ohňů na rizikových místech. Zapršet by mohlo až v neděli, kdy se podle meteorologů mají v Čechách a na západě Moravy ojediněle objevit silné bouřky.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

reklama

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist