https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/hasici-ukoncili-po-trech-dnech-zasah-u-pozaru-pneumatik-v-borovanech?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
reklama
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Hasiči ukončili po třech dnech zásah u požáru pneumatik v Borovanech

6.8.2023 20:26 (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Hasiči ukončili dnes ve 14:00 zásah u požáru skládky v Borovanech na Českobudějovicku. Hořet začala ve čtvrtek nad ránem, zásah tedy trval více než tři dny. Škoda, kterou požár způsobil, byla odhadnuta na 60 milionů korun. Vyšetřování příčin vzniku požáru podle mluvčího jihočeských hasičů Vratislava Malého pokračuje.
reklama

 

Hasební práce v areálu firmy Bonus, která zpracovává pneumatiky, ukončili hasiči v sobotu večer. Předtím museli rozebrat skládku pneumatik i většinu haly, ve které byl uskladněný vyráběný granulát, protože se v ní stále objevovalo plamenné hoření. Venku ho museli prolévat vodou. Oheň zasáhl plochu v areálu firmy na rozloze více než 1,5 hektaru. Na skládce bylo 1500 tun pneumatik, v hale pak dalších 200 tun výrobků.

U požáru postupně zasahovalo na 280 hasičů s 26 cisternami a 40 kusy další techniky. V noci na dnešek byly na místě hasiči se třemi cisternami, aby na místo požáru dohlíželi. Museli rozhrabat a prolít několik menších ohnisek.

Firma Bonus z granulátové drtě vyrábí například materiál na plochu dětských hřišť. Uchráněná hodnota majetku činí 100 milionů korun. Recyklační linka, kterou podnik provozuje, zpracovává 30.000 tun ojetých pneumatik ročně.


reklama

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

reklama

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

JO

Jarka O.

7.8.2023 14:36
Ještěže firma nepatří Babišovi, to by bylo křiku a žaloby od Arniky za ekologické újmy. Takto je ticho.
Odpovědět
reklama

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist