https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/indicti-ochranci-prirody-zachranili-capa-s-krouzkem-na-zobaku?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=denni-tisk
reklama
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Indičtí ochránci přírody zachránili čápa s kroužkem na zobáku

14.6.2018 00:35 (ČTK)
Čápi černokrcí jsou klasifikováni jako "na pokraji ohrožení". Jejich domovinou jsou části Indie, Indonésie a Srí Lanky; v mokřadech nedaleko Dillí jich žije jen asi 50 až 60 jedinců. Živí se rybami a plži. / Ilustrační foto čápa černokrkého
Čápi černokrcí jsou klasifikováni jako "na pokraji ohrožení". Jejich domovinou jsou části Indie, Indonésie a Srí Lanky; v mokřadech nedaleko Dillí jich žije jen asi 50 až 60 jedinců. Živí se rybami a plži. / Ilustrační foto čápa černokrkého
Indičtí milovníci ptáků zachránili po několikadenním úsilí vzácného čápa černokrkého. Hrozilo mu, že uhyne hlady, protože mu na zobáku uvázl kousek gumy, kvůli němuž nemohl přijímat potravu. Odchytit se ho podařilo nedaleko Dillí, informoval zpravodajský server BBC News.
 

Ochránci přírody se o odchyt čápa pokoušeli už od 7. června, kdy byl poprvé zpozorován v mokřinách nedaleko hlavního města. S gumou na zobáku se mohl napít, ale nemohl otevřít zobák dost na to, aby do něj dostal potravu.

Pták byl po několikadenním hladovění velmi slabý a záchranáři ho krmili z ruky kousky ryb. Během několika hodin se ale jeho stav rychle zlepšil a začal klovat zobákem po každém, kdo se k němu přiblížil. Díky tomu bude možné ho brzy znovu vypustit do volné přírody.

Čápi černokrcí jsou klasifikováni jako "na pokraji ohrožení". Jejich domovinou jsou části Indie, Indonésie a Srí Lanky; v mokřadech nedaleko Dillí jich žije jen asi 50 až 60 jedinců. Živí se rybami a plži.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

reklama

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist