https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/klimatizovane-obchody-v-parizi-musi-zavirat-dvere-jinak-jim-hrozi-pokuta?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
reklama
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Klimatizované obchody v Paříži musí zavírat dveře, jinak jim hrozí pokuta

25.7.2022 00:48 | PAŘÍŽ (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Pařížské obchody, které používají klimatizaci nebo vytápění, budou muset od pondělí povinně zavírat vstupní dveře. Pokud tak neučiní, hrozí jim podle nově schválené městské vyhlášky pokuta 150 eur (3680 korun). Radnice se tímto krokem snaží motivovat obchody ke snižování spotřeby energie, píše deník Le Monde.
 

Socialistická starostka Paříže Anne Hidalgová uvedla, že opatření navržené samotnými občany mohla vláda dekretem zavést už dávno. "Při přechodu na čistější zdroje energie je to opět místní samospráva, kdo přichází s novou iniciativou," napsala starostka Paříže na twitteru.

Stejný zákaz minulý týden zavedl Bourg-en-Bresse, který se považuje za první město, které tento krok učinilo. Ve středu se stejně rozhodl Lyon, o dva dny později Besançon.

Výjimku ze zákazu mají bary a restaurace, kde je kvůli vysokému počtu roznášených nápojů neustálý pohyb personálu a zavírání by nemělo smysl.


reklama

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

reklama

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

rb

radim buffalo tobias

26.7.2022 06:20
ale to je přece logické, ne ? jenom idiot by temperoval či chladil prostory a pak to pouštěl ven a navíc by asi ta klimatizace moc dobře nefungovala. takto plýtvat energiemi si dovolí snad jen na úřadech a ne u soukromníka !!!
Odpovědět
 
reklama
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist