https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/kolem-lanskrounskych-rybniku-je-bezbarierova-turisticka-stezka?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
reklama
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Kolem Lanškrounských rybníků je bezbariérová turistická stezka

27.8.2023 00:30 | LANŠKROUN (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Město Lanškroun na Orlickoústecku vytvořilo turistickou stezku kolem rybníků, je vhodná i pro vozíčkáře s doprovodem. Oblast hodně navštěvují místní i turisté. ČTK to řekl starosta Radim Vetchý (Lanškrounské fórum).
reklama

 

"Úprava trasy okolo lanškrounských rybníků na bezbariérovou zpřístupní některá místa této lokality osobám se zhoršenou mobilitou a věřím, že úpravu uvítají také rodiče s dětmi v kočárku," řekl Vetchý.

Jde o čtvrtou značenou bezbariérovou trasu v Pardubickém kraji. Patří mezi ně například převážně lesní okruh v sousedství rybníka Buňkov na Pardubicku.

Projekt Turistika pro všechny inicioval Klub českých turistů v roce 2008 u příležitosti 120. výročí svého vzniku. Průběžně mapuje a značí turistické trasy vhodné pro lidi, kteří jsou odkázaní na invalidní vozík.

Aby trasa splňovala podmínky bezbariérovosti, město nechalo upravit povalové chodníky, které jsou nyní opatřené vodicími páskami ze dřeva. U nástupu na hráz Pšeničkova rybníku bylo nutné zvolnit terén dosypáním zeminy s kamením. U Eduardova pramene je mostek doplněný o zábradlí.

Na trase jsou také dvě odpočívky, které společně s turistickým značením zaplatil a instaloval Klub českých turistů. U ornitologické pozorovatelny vznikl místo původní lavičky prostor pro vyhýbání.

Kromě toho město obnovilo informační cedule na stezce, aktualizovalo texty, doplnilo QR kódy a tabule jsou v novém grafickém provedení. Náklady na stezku a obnovu tabulí činily přes půl milionu korun, dotace byly kolem 400 000 korun.


reklama

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

reklama

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama
reklama

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist