https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/lesy-cr-daruji-lidem-na-hodoninsku-drevo-na-krov-nebo-100-000-korun?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
reklama
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Lesy ČR darují lidem na Hodonínsku dřevo na krov nebo 100 000 korun

25.6.2021 10:54 | PRAHA (ČTK)
Žádosti o dřevo nebo finanční dar mohou postižení zasílat na e-mail: andrej.toth@lesycr.cz, případně lze žádat telefonicky na čísle 724 523 285.
Žádosti o dřevo nebo finanční dar mohou postižení zasílat na e-mail: andrej.toth@lesycr.cz, případně lze žádat telefonicky na čísle 724 523 285.
Foto | Oliver Paaske / Unsplash
Státní podnik Lesy České republiky (LČR) daruje lidem na Hodonínsku postiženým čtvrtečním tornádem až 50 metrů krychlových dřevěné kulatiny na nový krov nebo finanční dar ve výši 100 000 korun. V lesích na Hodonínsku podnik začne s odklízením popadaných stromů na cestách. Hasičům Lesy ČR nabídLy pomoc lidí i strojů, uvedla mluvčí podniku Eva Jouklová. Také Státní pozemkový úřad (SPÚ) uvolnil na pomoc lidem na Moravě 100 milionů korun, uvedlo ministerstvo zemědělství.
 
"Myslíme na všechny, kteří se zcela nenadále ocitli bez střechy nad hlavou. Darujeme jim dřevo na nový krov, které i dopravíme na nejbližší pilu, nebo stotisícový dar," uvedl generální ředitel LČR Josef Vojáček. Podnik také podle něj postiženým lidem daruje 20 metrů krychlových palivového dříví.

Žádosti o dřevo nebo finanční dar mohou postižení zasílat na e-mail: andrej.toth@lesycr.cz, případně lze žádat telefonicky na čísle 724 523 285. "O nabídce pomoci budeme informovat během příštího týdne starosty dotčených obcí," uvedl Vojáček. Informace k žádostem podnik zveřejní na svém webu www.lesycr.cz.

Jak o podporu požádat? Použijte speciální formulář Lesů ČR.

Lesy ČR dnes začnou v postiženém regionu s odklízením stromů na lesních cestách a se sčítáním škod v porostech. "Objem poškozeného dřeva budeme znát v první polovině příštího týdne," uvedl Vojáček.

"Od včerejšího (čtvrtečního) večera intenzivně řešíme možnosti pomoci lidem v zasažených oblastech. Primární je nyní co nejrychleji odstranit škody a zajistit obyvatelům zásobování pitnou vodou, lze využít cisteren či mobilních úpraven vody z pohotovostních zásob ministerstva. Povodí Moravy je připravené na místo vyslat těžkou techniku na odstraňování následků živelní pohromy," uvedl ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD).

V noci začalo povodí zjišťovat škody na tocích kvůli odstraňování popadaných stromů a zajištění jejich průtoku. Pracovníci povodí jsou podle ministerstva připraveni pomoci v postižených obcí, například spolupracovat při odstraňování následků s pomocí jeřábů, kráčejících bagrů nebo traktorů.

Pozemkový úřad peníze uvolní z rozpočtu pro pozemkové úpravy, kde je na letošní rok vyčleněna částka tři miliardy Kč. "Není to jednoduchá situace pro nikoho ze zúčastněných. Dotýká se nejen našich poboček v Jihomoravském kraji, ale, bohužel, osobně i našich zaměstnanců. Také v tomto směru jsme připraveni pomoci vypsáním interní sbírky," doplnil ředitel SPÚ Martin Vrba.

Ministerstvo také jedná se zelináři a ovocnáři, až čtyřcentimetrové kroupy poškodily nejvíce vinice a ovocné sady, veterináři pak vyjížděli ke zraněným nebo uhynulým zvířatům, vítr poničil několik stájí.

Formulář žádosti na webu Lesy ČR.


reklama

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

reklama

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist