https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/lide-prispeli-prazske-zoo-behem-sesti-dni-vice-nez-716.000-kc
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Lidé přispěli pražské zoo během šesti dní více než 716.000 Kč

16.4.2020 00:13 | PRAHA (ČTK)
Lidé pražské zoo přispěli na chov zvířat adopční částkou 575.245 Kč a na sponzorství věnovali 141.073 Kč. / Ilustrační foto
Lidé pražské zoo přispěli na chov zvířat adopční částkou 575.245 Kč a na sponzorství věnovali 141.073 Kč. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Miroslav Bobek / Zoo Praha
Lidé přispěli na chov zvířat v pražské zoologické zahradě během šesti dní více než 716.000 korunami. Včera to uvedla tisková referentka zoo Petra Sivová. Kampaň na podporu adopcí a sponzoringu zvířat byla vyhlášena 9. dubna. K nim zoo vyzvala mimo jiné proto, aby kompenzovala finanční ztráty v příjmech ze vstupného, parkovného či prodeje suvenýrů. Kvůli vládním opatřením proti nemoci covid-19 je zoo více než měsíc uzavřená veřejnosti.
 

Lidé přispěli na chov zvířat adopční částkou 575.245 Kč a na sponzorství věnovali 141.073 Kč. Od vyhlášení výzvy přibylo 197 nových adoptivních rodičů a 160 individuálních sponzorů, uvedla Sivová.

Zájemci mohou podle ředitele pražské zoo Miroslava Bobka finančně podpořit například zvířata, která zoo představila na svém YouTube kanálu, a mláďata narozená či vylíhnuvší se v době karantény, tedy od 13. března.

"Úspěch videí na našem youtubovém kanálu Krátce ze zoo nás inspiroval k tomu, abychom vedle zpráv o zvířatech, která naši návštěvníci dobře znají z minulosti, přinášeli také podstatně více informací o mláďatech, jež se narodila či vylíhla v době uzavření zoo. Zájem o jejich adopci a sponzoring nás velice těší," dodal Bobek.

Adoptivním rodičem zvířete se může podle Sivové stát každý, kdo přispěje stanoveným ročním příspěvkem. U jednotlivých druhů je odlišný a je odvozený od ročních nákladů na krmivo a další péči o dané zvíře. Například adopce slona tak přijde ročně na 60.000 korun, adopce lemura na 6000 Kč a adopce komby na 2500 korun. Sponzorováno pak může být kterékoliv zvíře částkou minimálně 100 korun.

Zoologická zahrada v Troji se návštěvníkům poprvé otevřela 28. září 1931. Loni do ní přišlo 1,456.526 návštěvníků. O více než 8000 lidí tak padl její dosavadní rekord z roku 2016. Chová přes 670 druhů zvířat. Patří k nejnavštěvovanějším místům v Praze.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist