https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/mnichovo-hradiste-obnovuje-dalsi-polni-cestu-s-aleji-stromy-dosadili-dobrovolnici?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
reklama
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Mnichovo Hradiště obnovuje další polní cestu s alejí, stromy dosadili dobrovolníci

3.12.2022 00:39 | MNICHOVO HRADIŠTĚ (ČTK)
V Mnichově Hradišti na Mladoboleslavsku v listopadu obnovili zaniklou polní cestu mezi místními částmi Dneboh a Hoškovice. Součástí téměř kilometr dlouhé cesty pro pěší je také alej.
 

Na konci listopadu vysadili dobrovolníci na jejím místě zhruba 80 nových ovocných stromů starých odrůd. Na jaře přibudou na upravenou cestu lavičky, piknikový set, koš a akátový plůtek.

Cesta propojí Dneboh, Hoškovice a zemědělský areál Přestavlky, lidé ji budou moci využít i jako přímé spojení z Dnebohu do Mnichova Hradiště. Povede od vodojemu ve Dnebohu přes louku a pole směrem k dálnici.

Obnova cesty, výsadba stromů a nový mobiliář vyjdou na více než 1,1 milionu korun. Město využije příspěvek Státního fondu životního prostředí, peníze od nadací a dalších dárců, uvedl už dříve za město Martin Weiss.

Obnova zaniklých polních cest je součástí strategického plánu Mnichova Hradiště. V roce 2019 například město s dobrovolníky vysadilo novou třešňovou alej mezi zámkem a částí Hoškovice. Součástí je také zhruba 80 stromů třešní několika odrůd.


reklama

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

reklama

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama
reklama

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist