https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/most-v-usti-patri-mezi-nejlepsi-stavby-minuleho-desetileti?apc=/cz/zpravodajstvi/zpravy/most-v-usti-patri-mezi-nejlepsi-stavby-minuleho-desetileti&nocache=invalidate&sh_itm=f8b1dadaedf133bcaf29db8f14ae51df&all_ids=1
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Most v Ústí patří mezi nejlepší stavby minulého desetiletí

23.9.2001 10:31 | ÚSTÍ NAD LABEM (ČIA)
Mariánský most v Ústí nad Labem byl čtenáři prestižního švýcarského časopisu Structural Engineering International (SEI) zařazen mezi 10 nejúspěšnějších staveb minulého desetiletí. Informuje o tom aktuální číslo magazínu Ocelové konstrukce (OK).
 

Mezi nejlepší stavby byl most zařazen například díky originalitě stavby a skloubení architektury i užitných vlastností s životním prostředím. Vedle Mariánského mostu, který obdržel stejný počet hlasů jako známý Millennium Dome v Londýně, se v soutěži, jež se uskutečnila na počest kulatého výročí časopisu, umístil Normandie Bridge ve Francii, Akashi Kaikyo Bridge v Japonsku, Great Belt East Bridge v Dánsku a Sunniberg Bridge ve švýcarských Alpách.

Časopis Structural Engineering International vydává International Association for Bridge and Structural Engineering a dostane se do rukou tisícům stavebních odborníků z celého světa. Úspěch Mariánského mostu, jež byl vyroben v ostravské strojírenské a hutní společnosti Vítkovice tak zvyšuje prestiž českých projektantů a konstruktérů v celosvětovém měřítku.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist