https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/nadace-gatesovych-poskytne-1-4-miliardy-dolaru-zemedelcum-v-africe-a-v-asii?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
reklama
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Nadace Gatesových poskytne 1,4 miliardy dolarů zemědělcům v Africe a v Asii

8.11.2022 00:45 | ŠARM AŠ-ŠAJCH (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Nadace Billa a Melindy Gatesových poskytne 1,4 miliardy dolarů (34 miliard Kč) malým zemědělcům v Africe a v Asii, aby se mohli lépe přizpůsobit změnám klimatu. Podle nadace budou peníze vypláceny v období čtyř let.
 

Finance mají pomoci zavést inovační metody, které zemědělcům umožní bránit se suchu, horku a záplavám, tedy jevům spojovaným právě se změnami klimatu, uvedla agentura AFP.

Nadace Gatesových svůj záměr oznámila v den zahájení mezinárodní klimatické konference COP27. "Aby byly zemědělské inovace a technologie dostupné v širším měřítku potřebným komunitám, je zapotřebí poskytnout dodatečné finance," uvedla nadace ke svému příspěvku.

Na konferenci v Šarm aš-Šajchu ode dneška jednají politici z celého světa a zaznívají první finanční závazky na ochranu planety. Fond amerického miliardáře Jeffa Bezose například do roku 2030 daruje miliardu dolarů (téměř 25 miliard Kč) na ochranu přírody a biologické rozmanitosti.

Organizace zastupující 350 malých zemědělců na konferenci vyzvaly, aby se prioritou konference stal plán na vytvoření "potravinového systému, který umožní uživit svět v době oteplování planety".

Generální ředitel nadace Gatesových Mark Suzman řekl, že "důsledky klimatických změn jsou už teď zničující a jakékoli zpoždění v reakci na ně znamená zvýšení počtu trpících lidí a prodražení postupů, které mohou situaci zlepšit".

"Politici musejí naslouchat afrických zemědělcům a vlády musejí pochopit, co tito lidé potřebují. A reagovat rychle," řekl Suzman.


reklama

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

reklama

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama
reklama

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist