https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/nedaleko-washingtonu-uz-skoro-dva-mesice-pobihaji-zebry-ktere-utekly-majiteli?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
reklama
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Nedaleko Washingtonu už skoro dva měsíce pobíhají zebry, které utekly majiteli

24.10.2021 00:52 | WASHINGTON (ČTK)
Majitel zvířat Jerry Holly byl tento týden obviněn z týrání zvířat. Zebry na útěku totiž postrádají krmení, vodu či přiměřenou veterinární péči a také jsou v ohrožení. Ilustrační foto
Majitel zvířat Jerry Holly byl tento týden obviněn z týrání zvířat. Zebry na útěku totiž postrádají krmení, vodu či přiměřenou veterinární péči a také jsou v ohrožení. Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
Foto | kowloon / Pixabay
Už skoro dva měsíce se páru zeber daří přežívat na útěku jen pár desítek kilometrů od Washingtonu. Úřady, roztrpčené tím, že se čtvernožce dosud nepodařilo polapit, obvinily jejich vlastníka ze špatného zacházení se zvířaty, uvedla agentura AFP.
 

Kopytníci, kteří jsou uzpůsobeni spíše životu v africké divočině než v americkém státu Maryland, utekli koncem srpna z farmy původně ve trojici. Ale jedno ze zvířat se na počátku září chytilo do pasti, zranilo se a uhynulo, jak uvedl okres Prince George v komuniké z minulého týdne. Tamní úřady se uprchlíky snaží polapit.

Majitel zvířat Jerry Holly byl tento týden obviněn z týrání zvířat. Zebry na útěku totiž postrádají krmení, vodu či přiměřenou veterinární péči a také jsou v ohrožení, jak svědčí smrt jedné z nich, argumentuje podle AFP místní prokurátor ve vzneseném obvinění. To vypočítává, že uprchlá zvířata představují také riziko pro lidi, kteří by se mohli dostat do jejich blízkosti, a pro řidiče.

Holly na své velké farmě chová asi tři desítky dalších zeber. Past, která se ukázala být pro jednu z nich smrtící, byla políčena asi metr od ohrazeného výběhu.

Od útěku se pruhovaní uprchlíci stali místními celebritami a baví místní média i obyvatele. Pravidelně se objevují v příspěvcích na sociálních sítích.

Joshua DuBois, který působil v Bílém domě za prezidenta Baracka Obamy, takto vyprávěl, že mu syn jednou cestou z rybaření klidně povídá: "Tati, viděl jsem zebry."

"To je teda rána, divoké marylandské zebry," napsal na twitteru k záběrům zebry.

Ale místní úřady si hodně slibují od dalšího pokusu: nalákat a polapit čtvernožce mají pomoci další zebry a laskominy. Až budou zebry konečně chyceny, začne zevrubné vyšetřování, slibují okresní úřady.


reklama

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

reklama

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

JB

Josef BIS

24.10.2021 08:00
to vážně nemáte nic jiného na čtení v tom pijátském plátku?
Odpovědět

Zbyněk Šeděnka

24.10.2021 12:34
Tak proti těmhle migrantům bych námitky neměl.
Odpovědět
 
reklama
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist