https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/policie-se-zabyva-nalezem-uhynulych-exotickych-zvirat-na-kladensku?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
reklama
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Policie se zabývá nálezem uhynulých exotických zvířat na Kladensku

25.5.2022 01:01 | SMEČNO (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Na pozemku u silnice mezi obcemi Smečno a Kačice na Kladensku někdo ukryl uhynulá exotická zvířata. Případ, na který upozornil web TN.cz, prověřují podle mluvčí středočeských policistů Barbory Schneeweissové kutnohorští policisté. Další informace policie přislíbila ve středu. Podle webu šlo zřejmě o tygry.
 

"Případem se od (úterního) odpoledne zabývají kutnohorští policisté. Událost je na samém počátku, proto zatím nemůžeme nic sdělit," řekla ČTK Schneeweissová. Doplnila, že ačkoliv se zvířata našla na Kladensku, případ je v kompetenci kutnohorských policistů.

Česká justice se v minulosti zabývala nelegálním zabíjením tygrů a obchodu s částmi jejich těl. V roce 2018 řešila úhyn tří tygrů z chovu provozovatele zooparků a chovatele tygrů Ludvíka Berouska. Berousek mrtvé tygry předával preparátorovi Miloši Hrozínkovi, od něhož části tygřích těl odebíral Xuan Vu le a vyráběl z nich podle obžaloby produkty žádané ve vietnamské komunitě. Hrozínek si za neoprávněné nakládání s chráněnými zvířaty vyslechl tříletý nepodmíněný trest, rozsudek nyní přezkoumává Nejvyšší soud. Berouskovi odvolací soud zmírnil trest na 18 měsíců s tříletou zkušební dobou. Dospěl totiž k závěru, že nebyl členem organizované skupiny napojené na černý trh. Xuan Vu Le přijal už rozhodnutí prvostupňového soudu, který ho podmínečně potrestal.


reklama

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

reklama

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama
reklama

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist