https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/praha-necha-upravit-ruzovy-sad-na-petrine-vypise-tendr?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
reklama
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Praha nechá upravit Růžový sad na Petříně, vypíše tendr

3.5.2022 00:47 | PRAHA (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Pražský magistrát vypíše soutěž o veřejnou zakázku s předpokládanou hodnotou asi 26,8 milionu korun bez DPH na úpravy Růžového sadu na Petříně. Vypsání tendru schválili radní. Úpravy budou zahrnovat nové povrchy, výměnu laviček a dalšího mobiliáře nebo doplnění zeleně. Město před několika lety nechalo upravit park v okolí Petřínské rozhledny.
 

"V rámci revitalizace dojde k výměně povrchů cest, odstranění nevhodných staveb, výměně prvků mobiliáře včetně nového pítka a doplnění výsadeb. Současně dojde i k výměně stávajícího vodovodního potrubí, které z důvodu průsaků nemohlo být používáno," stojí ve schváleném dokumentu. Práce by měly začít letos, s většinou z nich se počítá až na příští rok.

Radní před časem schválili i vypsání veřejné zakázky s předpokládanou hodnotou 39,6 milionu korun na odvodnění stanice lanovky a restaurace Nebozízek a opravu havarijního stavu historické štoly, která se pod ní nachází.

Město v roce 2018 dokončilo úpravy okolí Petřínské rozhledny, které se dočkalo kompletní obnovy. V roce 2019 pak vedení magistrátu plánovalo stavbu zázemí s toaletami ve Velké strahovské zahradě, po kritice některých místních obyvatel však nakonec projekt zrušilo.

Růžový sad na Petříně se nachází mezi Hladovou zdí a historickým opevněním. Pozemky dříve sloužily vojenským účelům, než byly ve 30. letech 20. století upraveny na zahrady. V parku se nachází horní stanice lanové dráhy a hvězdárna M. R. Štefánika.


reklama

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

reklama

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist