https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/prazsky-hrad-dnes-pro-verejnost-otevira-zahrady-a-horni-cast-jeleniho-prikopu?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
reklama
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Pražský hrad dnes pro veřejnost otevírá zahrady a horní část Jeleního příkopu

2.4.2021 12:35 | PRAHA (ČTK)
Pražský hrad zároveň ruší plošné vstupní kontroly, které před několika lety zavedl.
Pražský hrad zároveň ruší plošné vstupní kontroly, které před několika lety zavedl.
Na Pražském hradě se dnes pro veřejnost otevírají Královská zahrada, Jižní zahrady a horní část Jeleního příkopu. Vstup bude zdarma a počet návštěvníků nebude nijak omezený. Nádvoří Hradu s výjimkou katedrály sv. Víta však zůstávají kvůli protipandemickým opatřením nadále uzavřená. Ode dneška se také otevírá zámecký park v Lánech.
reklama

 

Část zahrad sousedících s historickým sídlem českých králů a prezidentů bude ode dneška otevřena denně od 10:00 do 17:00. Do Královské zahrady mohou lidé vstupovat od Belvederu, do Jižních zahrad od Opyše a do horní části Jeleního příkopu se dostanou z ulice U Brusnice.

Pražský hrad zároveň ruší plošné vstupní kontroly, které před několika lety zavedl. Policisté ale mohou návštěvníky i nadále kontrolovat namátkově, prohlížet jim budou například větší zavazadla. Lidé musí v zahradách používat respirátory či jinou předepsanou ochranu dýchacích cest, dodržovat rozestupy a další protiepidemická opatření.

I nadále se návštěvníci nedostanou na hradní nádvoří a do historických objektů. Výjimkou jsou bohoslužby, které se v hradním areálu budou o Velikonocích konat.


reklama

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

reklama

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

TOPlist TOPlist