https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/privalove-deste-v-arizone-vyvratily-200-let-stary-kaktus-mistni-dominantu?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
reklama
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Přívalové deště v Arizoně vyvrátily 200 let starý kaktus, místní dominantu

3.9.2022 00:41 | Tucson (Arizona) (ČTK)
Silné přívalové deště v americké Arizoně vyvrátily z kořenů odhadem 200 let starý kaktus, který byl dominantou přírodního parku Catalina. Vedení parku rostlinu nechá ležet tak, jak dopadla, aby během rozkladu poskytla potravu a útočiště dalším tvorům, napsala agentura AFP.
 

Kaktusy rodu Saguaro patří mezi největší druhy kaktusů a rostou výhradně v poušti na pomezí Spojených států a Mexika. Běžně dorůstají do výšky deseti metrů a když jsou nasáklé vodou, mohou vážit až dvě tuny.

"Silné sezonní deště mohou rychle proměnit pouštní krajinu, jako se stalo v případě ztráty obrovského ikonického asi 200 let starého kaktusu Saguaro ve státním parku Catalina v Tucsonu. Tento gigant minulý týden spadl, naštěstí mimo stezky, a při svém rozkladu poskytne životní prostor a potravu mnoha živočichům," napsal park na twitteru a zveřejnil fotografie kaktusu před pádem a po něm.


reklama

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

reklama

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist