https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/stredni-zemedelska-skola-v-caslavi-bude-pri-vyuce-pouzivat-polniho-robota?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
reklama
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Střední zemědělská škola v Čáslavi bude při výuce používat polního robota

4.9.2022 00:01 | ČÁSLAV (ČTK)
Pole kukuřice
Pole kukuřice
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Střední zemědělská škola v Čáslavi na Kutnohorsku bude při výuce používat autonomního polního robota. Pořízení stroje schválili před prázdninami krajští radní, předpokládané náklady jsou 4,7 milionu korun, informoval ČTK mluvčí hejtmanství David Šíma.
 

Robota lze využívat při setí řepky, kukuřice, cukrovky, slunečnice, obilovin nebo k sázení jahod. Škola chce zakoupit i příslušenství, jako jsou například prutové brány, radličková plečka, rotavátor nebo secí stroj. Příslušenství umožní plečkování, vláčení prutovými branami, zpracování půdy nebo monitoring porostů a půdy díky použití automatických senzorů.

"Stejně jako v jiných oborech i v zemědělství se neustále objevují nové technologie. A protože chceme pro naše žáky kvalitní výuku, která je připraví na aktuální trendy, musíme investovat do nových metod," uvedl krajský radní pro vzdělávání a sport Milan Vácha (STAN).

Střední zemědělská škola Čáslav připravuje inovativní výukové centrum, jehož součástí bude i polní robotika. Středisko umožní studentům získávat dovedností například v plánování, sběru dat, jejich vyhodnocování, ale i zkušenosti s údržbou a řešením případných problémů.


reklama

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

reklama

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist