https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/u-becova-nad-teplou-obnovily-lesy-cr-dalsi-rybnik?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
reklama
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

U Bečova nad Teplou obnovily Lesy ČR další rybník

16.11.2020 13:32 | K. VARY (ČTK)
Rybník zabírá plochu 0,4 hektaru. V jeho oblasti se vyskytují živočichové, jako například střevle potoční, ropucha obecná, čolek obecný, ještěrka živorodá, zevar nejmenší, skokan krátkonohý a rak říční.
Rybník zabírá plochu 0,4 hektaru. V jeho oblasti se vyskytují živočichové, jako například střevle potoční, ropucha obecná, čolek obecný, ještěrka živorodá, zevar nejmenší, skokan krátkonohý a rak říční.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Lesy ČR
Státní podnik Lesy ČR obnovil třetí rybník nedaleko Bečova nad Teplou na Karlovarsku. Projekt za dva miliony korun byl součástí programu Vracíme vodu lesu. Rybník zadrží vodu, což prospěje okolním lesům i mnoha druhům chráněných rostlin a živočichů, uvedla mluvčí firmy Eva Jouklová. Třetí Bečovský rybník leží na Bečovském potoce v Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les a chráněném území Natura 2000 v evropsky významné lokalitě Bečovských lesních rybníků.
 

"Rekonstruovali jsem hráz a postavili její bezpečnostní i nouzový přeliv. Lomový kámen opevnil stranu hráze. Vodní plocha se také výrazně prosvětlila odkácením náletových dřevin z hráze, což prospělo chráněným rostlinám i živočichům," řekla Jana Kuttnerová ze Správy toků oblast povodí Ohře Lesů ČR.

Rybník zabírá plochu 0,4 hektaru. V jeho oblasti se vyskytují živočichové, jako například střevle potoční, ropucha obecná, čolek obecný, ještěrka živorodá, zevar nejmenší, skokan krátkonohý a rak říční. Dále také řada evropsky významných rostlinných druhů, jako je bublinatka menší, páskovec kroužkovaný, řeřišnice bahenní či rašeliník křivolistý. Kvůli nim vodohospodáři při úpravách nádrž neodbahňovali a koryto od bezpečnostního přelivu připravili k migraci. "Při odčerpávání vody z nádrže jsme přemístili chráněné živočichy do nádrže položené níže, odkud se vrátí v příštím roce," dodala Kuttnerová.

Program Lesů ČR Vracíme vodu lesu zahrnuje plány investic za více než miliardu korun do staveb, které zadrží vodu v lese i v krajině. Letos Lesy ČR plánují dokončení 130 staveb za 210 milionů korun a dalších 150 chtějí rozpracovat do fáze projektu. V Karlovarském kraji například letos dokončily rozsáhlou obnovu rašeliniště v Krušných horách mezi obcemi Pernink a Abertamy na Karlovarsku.


reklama

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

reklama

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist