https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ustecky-kraj-schvalil-poskytovani-voucheru-na-ubytovani-v-ceskem-svycarsku?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
reklama
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ústecký kraj schválil poskytování voucherů na ubytování v Českém Švýcarsku

31.10.2022 17:52 | ÚSTÍ NAD LABEM (ČTK)
Licence | Volné dílo (public domain)
Zdroj | piqsels
Zastupitelé Ústeckého kraje dnes schválili poskytování voucherů na ubytování v Českém Švýcarsku. Cílem je pomoci podnikatelům, kteří se vypořádávají s dopady uzavření hotelů kvůli rozsáhlému požáru. Lidé dostanou slevu 300 korun na osobu a noc, pokud v oblasti, kde v létě hořelo, přespí alespoň dvakrát. K tomu budou mít veřejnou dopravu po celém Ústeckém kraji zdarma. Program startuje 1. listopadu. Na pomoc ubytovatelům kraj uvolnil pět milionů korun. Náměstek Jiří Řehák (Spojenci pro kraj) uvedl, že dalších pět milionů korun by mohlo poskytnout ministerstvo pro místní rozvoj.
 

Ústecký kraj nemá podle Řeháka v popisu práce primárně pomáhat podnikatelům, situace okolo nejrozsáhlejšího požáru v České republice, na jehož hašení se vystřídalo 6000 hasičů, je ale mimořádná. "Od programu poskytování voucherů si slibujeme, že pomůže přežít místním ubytovatelům do léta, do nové turistické sezony," uvedl Řehák. Zájemce o vouchery dostane slevu přímo na recepci konkrétního hotelu. Podmínkou je ubytování v délce nejméně dvou nocí a nejdéle týdne.

Informace najdou zájemci na webu obecně prospěšné společnosti České Švýcarsko, která zprostředkuje poskytnutí voucherů. Z centrální rezervy kraj uvolní 6,17 milionu korun, pět milionů korun je určeno přímo na vouchery, zbytek na administrativní zpracování programu. Řehák uvedl, že na Děčínsko připadá 35 procent poskytovatelů ubytování v Ústeckém kraji.

Nabídka platí do května příštího roku nebo do vyčerpání částky. Limit voucherů je stanoven maximálně 150.000 korun na jednu ubytovací kapacitu. Podpora je určena pro všechny ubytovatele v Českém Švýcarsku.

Podpořit cestovní ruch v regionu, který se vypořádává s úbytkem turistů po požáru, chce kraj také nabídkou bezplatné veřejné dopravy pro hosty ubytované na dvě a více nocí. Zdarma mohou návštěvníci jezdit autobusem, vlakem i přívozem po celém Ústeckém kraji.

Pomoci hoteliérům mají také dotované výjezdy školáků. "Podpořili bychom povědomí dětí v kraji o přírodě u nás, ale hlavně bychom pomohli podnikatelům, kterým přímo peníze poslat nemůžeme," uvedl hejtman Jan Schiller (ANO). Kraj pošle peníze školám a ty uhradí pobyt včetně stravování. Rodiče podle Schillera nebudou platit nic. Připraveno má kraj deset milionů korun, což stačí zhruba na 50 výjezdů. Zájem už střední školy zřizované krajem ohlásily stejně jako dětské domovy.

Požár vypukl nedaleko Hřenska 24. července. Hasiči ho uhasili po 20 dnech, do konce srpna bylo na místě několik jednotek. Otevřená už je cesta na Pravčickou bránu, uzavřené zůstávají soutěsky v Hřensku. Policie událost vyšetřuje jako obecné ohrožení.


reklama

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

reklama

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist