https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-turnove-zacne-vznikat-mestsky-sad-bude-na-hrustici?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
reklama
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Turnově vzniká městský sad, v budoucnu by v něm měly být stovky stromů

19.11.2020 00:14 | TURNOV (ČTK)
Na základě studie chce město na Hruštici mít v budoucnu nejen sad, ale i třeba klidovou zónu pro relaxaci, hřiště či in-line dráhu pro kolečkové brusle.
Na základě studie chce město na Hruštici mít v budoucnu nejen sad, ale i třeba klidovou zónu pro relaxaci, hřiště či in-line dráhu pro kolečkové brusle.
V Turnově v sobotu vysázeli 48 ovocných stromů, jabloně a hrušně. Jde o první krok ke vzniku městského sadu v lokalitě na Hruštici, v místě nové zástavby rodinných domů. Časem by v sadu měly být řádově stovky stromů, uvedla místostarostka města Jana Svobodová (býv. ANO).
 

"Máme schválenou studii a chtěli bychom stromy postupně na Hruštici vysazovat, aby bylo zřejmé, které části jsou pro zástavbu kopce a které jsou určené pro rekreaci," uvedla Svobodová. Na výsadbu prvních stromů budoucího sadu získalo město dotaci přes 190 000 korun ze Státního fondu životního prostředí.

Na Hruštici v okolí kostela sv. Matěje je podle místostarostky nejstarší zástavba v Turnově. Kopec byl ale neosídlený, domy se tam začaly stavět až v posledních 15 letech. Řádově tam už jsou desítky domů. Jsou částečně na pozemcích, které město v minulých letech postupně prodávalo. "Město už nemá další pozemky pro výstavbu, je to v rukou soukromých vlastníků," uvedla místostarostka.

Podle ní jde o atraktivní místo pro bydlení s výhledem na Trosky, Valdštejn i Kozákov nebo Ještěd. "Je tam ale i dost větrno, pěkné místo na pouštění draků," poznamenala Svobodová. Na základě studie chce město na Hruštici mít v budoucnu nejen sad, ale i třeba klidovou zónu pro relaxaci, hřiště či in-line dráhu pro kolečkové brusle.


reklama

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

reklama

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

LK

Lukáš Kašpárek

19.11.2020 06:51
Pokud je ještě dnes nějaké místo atraktivní, tak by ho zaslepený člověk neměl zaplácnout hřištěm, inline stezkami a dalšími a dalšími satelity..... přírody nám každým dnem z různých důvodů ubývá značným tempem, a tak by si to měl člověk jako druh uvědomit a začít se podle toho chovat..... dělat z "pěkného místa" jen další marketingovou značku nikomu nepomůže.....
Odpovědět
LK

Lukáš Kašpárek

19.11.2020 06:53 Reaguje na Lukáš Kašpárek
Co ale může člověk čekat od lidí poznamenaných hnutím mysli ANO....
Odpovědět
 
reklama
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist