https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-zooparku-zajezd-pribyli-v-evrope-unikatni-ptaci-kotingy-nahokrke-a-krvave?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
reklama
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Zooparku Zájezd přibyli v Evropě unikátní ptáci - kotingy nahokrké a krvavé

29.7.2023 00:27 | Zájezd (Kladensko) (ČTK)
Kotinga nahokrká.
Kotinga nahokrká.
V Zooparku Zájezd na Kladensku přibyli v Evropě unikátní ptáci - kotingy nahokrké a krvavé. Nováčci v expozici pocházejí z Jižní a Střední Ameriky. Návštěvníci je najdou v loni otevřeném pavilonu Latinská Amerika, uvedl mluvčí zooparku Daniel Koleška.
reklama

 

Kotingy krvavé mají červeně zbarvenou hlavu a ocasní pera. Nahokrké mají část těla na krku holou s výrazně modrými kožními laloky, vzhledem trochu připomínají supy. "O obou existuje naprosté minimum informací. Nevíme třeba, kolika let se dožívají, kolik snáší vajec nebo jak si staví hnízdo. Proto chceme získat co nejvíc zkušeností s chovem, které budou následně využitelné pro ochranářské účely, pokud by se tyto druhy staly v budoucnu ohroženými," řekl ředitel zooparku Jiří Marek.

Do konce týdne je v zooparku pro děti připravený tematický kvíz. "Atmosféru doplňuje i gastronomický zážitek v podobě tradičních mexických tacos s trhaným hovězím a pomeranči, které připravilo naše bistro," doplnil Koleška.

Zoopark Zájezd je otevřený každý den. K vidění je v něm přes 100 druhů exotických i domácích zvířat. Součástí zoo je i odpočinková zóna s občerstvením, kavárnou, dětským hřištěm nebo velkou nafukovací trampolínou.


reklama

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

reklama

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama
reklama

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist