https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/vitkova-cpi-property-group-vydava-dluhopisy-vazane-na-udrzitelnost-za-17-mld.kc
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Vítkova CPI Property Group vydává dluhopisy vázané na udržitelnost za 17 miliard korun

18.1.2022 00:36 | PRAHA (ČTK)
České bankovky
České bankovky
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Realitní skupina CPI Property Group, kterou ovládá český miliardář Radovan Vítek, vydala dluhopisy za 700 milionů eur (přibližně 17,1 miliardy Kč). Cenné papíry jsou vázány na cíl firmy snížit emise skleníkových plynů o 30 procent do roku 2030. Pokud se to společnosti nepodaří, získají držitelé dluhopisů vyšší výnos. Výnosy z nových dluhopisů chce použít především na předčasné splacení dvou starších emisí.

 

Dluhopisy jsou vázané na cíl společnosti snížit do roku 2030 intenzitu emisí skleníkových plynů svého nemovitostního portfolia o 30 procent ve srovnání s rokem 2019. Skupina si stanovila dva průběžné cíle. Prvním je snížení emisí v roce 2025 o 16 procent, druhým redukce skleníkových plynů o 22 procent k roku 2027. Pokud nebude na konci roku 2027 průběžný cíl splněn, dojde k navýšení výnosu z 1,75 procenta o 0,25 procenta v posledních dvou letech životnosti dluhopisů. Datum splatnosti cenných papírů je 14. ledna 2030.

CPI Property Group uvádí, že je první realitní společností ze středoevropského regionu, která dluhopisy vázané na udržitelnost vydala. "Byli jsme prvním emitentem v našem regionu, který již v roce 2019 vydal zelené dluhopisy. Touto novou transakcí dále posilujeme naši pozici pionýra dluhopisového trhu," uvedl finanční ředitel CPI Property Group David Greenbaum.

CPI Property Group má sídlo v Lucembursku a s jejími akciemi se obchoduje na burze ve Frankfurtu nad Mohanem. Vlastní nemovitosti v České republice, Maďarsku, Polsku, na Slovensku, v Chorvatsku, ve Švýcarsku, dále ve Francii, Rumunsku, Rusku a Británii. Vítek vlastní v CPI Property Group 87,8 procenta. Podle časopisu Forbes je jedním z osmi českých dolarových miliardářů.

CPI Property Group v současnosti usiluje o získání většinového podílu v rakouské realitní firmě Immofinanz. CPI v ní dosud drží 32 procent. Rakouská komise pro převzetí (ÜbK) minulý týden podle agentury APA obdržela podrobnou nabídku od CPI, která platí do 23. února. Immofinanz je významným vlastníkem komerčních nemovitostí v Rakousku, Německu, ČR, Polsku a Maďarsku. V Immofinanz doposud jako investor působil Vítkův syn Radovan Patrick Vítek.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

va

vaber

19.1.2022 09:38
,,Výnosy z nových dluhopisů chce použít především na předčasné splacení dvou starších emisí.,, říkají
tak se vydělávají peníze , jen nevím co to má společného s ochranou životního prostředí
Odpovědět
KO

Karel Ondráček

27.1.2022 16:28
Že bych tady viděl nějaké další letadlo...? https://www.rizikovedluhopisy.cz/insolvencni-spravce-dluhopisovy-program-skupiny-emtc-tomase-barty-naplnuje-znaky-investicniho-podvodu-letadla/
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist